Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

"Między rzeźbą a modą" i "Sobota" - MOCAKPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

6 września o godz. 18.00 w Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK odbędzie się wernisaż wystawy: "Między rzeźbą a modą" oraz wystawy "Sobota".

"Między rzeźbą a modą"

Otwarcie: 06.09.2011 godz. 18:00

Kurator wystawy: Monika Kozioł

Koordynator wystawy: Delfina Piekarska

Indywidualna wystawa Haliny Mrożek, absolwentki krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prezentowane prace ukazują spektrum zainteresowań artystki, oscylujących na granicy rzeźby i mody. W tworzonych projektach kreśli ona różne sylwetki psychologiczne człowieka, wykorzystując doświadczenia związane z rzeźbą. Efektem tego są prace o charakterze modowym. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane obiekty uzupełnione o fotografie z sesji zdjęciowych i video.

"Sobota"

Otwarcie: 06.09.2011 godz. 18:00

Kurator wystawy: Delfina Piekarska

Koordynator wystawy: Monika Kozioł

Indywidualna wystawa Anny Okrasko, stypendystki szwajcarskiej Fundacji Vordemberge-Gildewart. Znajdują się na niej prace, które artystka zrealizowała podczas dwuletnich studiów magisterskich w Piet Zwart Institute w Rotterdamie: dwa fikcyjne dokumenty, instalacja oraz rzeźba. Stawiają one pytanie o możliwości kształtowania przestrzeni miasta przez jego mieszkańców, w tym przez polskich imigrantów w Holandii.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook