Wernisaż wystawy "Tajemnice Różańca" - Muzeum Archidiecezjalne30 sierpnia o godz. 16.00 odbędzie się wernisaż wystawy "Tajemnice Różańca" Agaty Padoł Ciechanowskiej. Wystawa potrwa do 30 września 2011 r.

Wystawę otworzy Jego Eminencja Stanisław kard. Dziwisz Metropolita Krakowski we wtorek 30 sierpnia 2011 r. o godz. 16.00 w Muzeum Archidiecezjalnym przy ul. Kanoniczej 19 w Krakowie. Obrazy Agaty Padoł Ciechanowskiej z cyklu Tajemnice Różańca emanują szczególnym pięknem, pełnym czułości, ciepła i zamyslenia nad historią Zbawienia. Poprzez powstałe prace artystka pragnie ukazać to, co czyste, wzniosłe, wartościowe i piękne. Prezentowane obrazy pełne treści i barw mają pomóc widzowi przenieść się w świat wartości i kontenplacji, by umysłem i sercem" zbliżyć się" do rozpamietywanej w Różańcu drogi Chrystusa i Maryi". Ks.prof. Piotr Maniurka

Agata Padoł Ciechanowska, absolwentka Licem Plastycznego w Katowicach i  Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Studiowała  malarstwo  u prof. Piotra C.Kowalskiego. Dyplom 1992. Należy do ZPAP od roku 2001. Mieszka i tworzy w Krakowie.  Artystka ma w swoim dorobku wiele wystaw krajowych i zagranicznych. Zdjęcia jej prac są publikowane w czasopismach o sztuce takich jak "Art& Buisness" czy " Sztuka pl". Wiele prac znajduje się w zbiorach galerii sztuki i kolekcjach prywatnych m. in. w Wielkiej Brytanii, Włoszech. Niemczech, Danii i USA.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook