Wystawa "Kocim krokiem do snu" - Strefa A2 września o godz. 19.00 odbędzie się wernisaż wystawy Agaty Agatowskiej "Kocim krokiem do snu" w Galerii strefa A. Wystawa potrwa do 23 września.

Agata Agatowska: "W najnowszych moich pracach koncentruję się na doświadczeniach formalnych w obszarze rzeźby figuratywnej w oparciu o modę i inne zjawiska dzisiejszej kultury i popkultury. Inspiracja modą w rzeźbie jest odpowiedzią na inspirację sztuką w modzie i świadectwem przenikania, oddziaływania i wzajemnego kształtowania się różnych dziedzin życia.
"Catwalk to a Dream" to wąski pomost do snu, marzenia. To jedna z możliwości tłumaczenia tytułu nowego cyklu. Catwalk to także – częściej – wybieg dla modelek. I w tym znaczeniu wskazuje na inspirację modą. Natomiast sen, marzenie odnosi się do formy i charakteru rzeźb. „Catwalk to a Dream” to również pomost, koci spacer do snu, marzenia odbiorcy, zbudowany przeze mnie przy pomocy rzeźby. Wielość inspiracji łączy się w specyficzny collage rzeczywistościo charakterze surrealistycznym przy zachowaniu jednolitej formy rzeźbiarskiej. Moda jako znak swojego czasu, swojej epoki, staje się coraz bardziej fantazyjna i odrealniona. Zarówno na tym obszarze, jak i w rzeźbie zarysowuje się ogólna tendencja – następuje utrata poczucia rzeczywistości. Powolna dominacja snu, marzenia."

Więcej informacji na stronie: www.strefaa.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook