Podgórska jesień kulturalna



Podgórska Jesień Kulturalna 2011
16 – 18  września

Dom Kultury „Podgórze” ul. Sokolska 13
16.09. 2011
II TATRZAŃSKI WIECZÓR POETYCKI
godz. 18.00,  Sala Widowiskowa
W programie:  Maria Pawlikowska-Jasnorzewska: UCIECZKA W TATRY
W programie:
Wieczór poetycki: Maria Pawlikowska-Jasnorzewska: UCIECZKA W TATRY
Recytacja: Beata Kurek, Eryk Ostrowski
Videoart: Jacek Kabziński
Muzyka na motywach góralskich w wykonaniu:
Danuta Brandys – skrzypce
Wojciech Kogut - fortepian
ponadto:
- rozmowy z twórcami podejmującymi w swoich utworach tematykę górską
- prezentacje zdjęć
- dyskusje o górach
scenariusz i prowadzenie: Krzysztof Lisowski

17.09.2011
DZIEŃ OTWARTY NOWEJ SIEDZIBY DOMU KULTURY „PODGÓRZE”

godz. 11.00-15.00
W programie
Warsztaty artystyczne: decoupage, tworzenie biżuterii, filcowanie, stylizacja garderoby, rękodzieło artystyczne i inne,
Warsztaty taneczne: towarzyski, nowoczesny, salsa, flamenco, bollywood i wiele innych
WYSTĘP ZESPOŁU COMHLAN
godz. 16:00, Dziedziniec DK „Podgórze”
W programie pokaz i nauka tańców irlandzkich i szkockich
Wstęp wolny!
PODGÓRSKA SCENA KABARETOWA
godz. 17:30, Dziedziniec DK „Podgórze”
Wystąpią: Kabaret Pepsi Lola,  VaBank, 7 minut Po
Wstęp wolny!

18.09.2011
10:30- 13:00 Podgórska Gra terenowa dla rodzin

18.09.2011r. godz. 16.30 - 20.30
Plac Niepodległości POWITANIE JESIENI
16:30 - koncert zespołu „Armia Podgórza”
17:30 - koncert Aloszy Awdiejewa z zespołem
19:00 - koncert Mai Sikorowskiej i Andrzeja Sikorowskiego z zespołem
20:30 - pokaz ogni sztucznych


Kinoteatr „Wrzos” ul. Zamojskiego 50
16.09  godz. 18.30
Koncert  zespołu Ruse
17.09  godz. 18:30
Koncert  zespołu HBB

Dwór Czeczów ul. Popiełuszki 36
17.09 godz. 19.00
Koncert muzyki folkowej w wykonaniu Karoliny Skrzyńskiej z zespołem
18.09 godz. 19.00
Koncert piosenki poetyckiej i literackiej w wykonaniu zespołu Noro Lim

CSW „Solvay” ul. Zakopiańska 62
16.09 godz. 18.30
Spotkanie  autorskie Bogdana Kiwaka i marka Styczyńskiego „Wózek Worhola” wystawa fotografii otworkowej
17.09. godz. 20.00
Galeria Solvay Park- galeria na dachu
Pokaz filmów archiwalnych Orange Factor Film Festiwal krakowskich autorów
17.09 godz. 19.00
„Lekarz mimo woli” Moliera w wykonaniu Teatru M.I.S.T

Centrum Kultury „Ruczaj” ul. Rostworowskiego 13
17.09. godz. 17.00
Koncert jazzowy Old Metropolitan Band „Złota pora swingu”

Klub Kultury  ‘ISKIERKA’ ul. Żywiecka 44  
1-13.09 godz. 9.00-16.00   
IV podgórski plener  malarski – Zabytki Dzielnicy IX
16.09. godz. 18.00   
Wernisaż wystawy poplenerowej Przyroda Borku Fałęckiego
17.09. godz. 18.30 
Otwarcie wystawy malarstwa Grażyny Stępniewskiej – Szynalik,
Metafizyczne ujęcia malarskie
18.09. godz. 10.30
Turniej tańca dziecięcych grup rekreacyjnych: tańce polskie, free style, taniec towarzyski
18.09.godz. 11.00

Klub Kultury  KOSTRZE ul. Dąbrowa 3 
16.09 godz. 10.00
Pokaz tańca indyjskiego w wyk. Group Dance Aaja Nachle in Cracow pod kierownictwem Tomasza Mushkil, choreografa i twórcy zespołu
17.09 godz.18.00
Jesienny koncert poetycki Krzysztofa Buratyńskiego – śpiew, gitara, pianino
wernisaż malarstwa Edwarda Dudy
Turniej szachowy  O Żółty Jesienny Liść

Klub Kultury  PRZEWÓZ   ul. Łutnia 1     
16.09 godz.10.00
Jak leśnik las ratował – spektakl dla dzieci teatru Kalejdoskop
17.09 godz.16.00
Od lata do jesieni - wieczór autorski Małgorzaty Wiechy, prezentacja tomiku
pt. Specyficzni oraz koncert poezji śpiewanej i standardów jazzowych Agaty Jędrysiak   

Klub Kultury  PYCHOWICE ul. Ćwikłowa 1
16.09 godz.10.00    
Leśnie Skrzaty – teatrzyk dla dzieci, bal w kolorach jesieni oraz blok konkursów różnych

Klub Kultury  RYBITWY  ul. Rybitwy 61     
16.09 godz.09.00
Tajemnice Starego Podgórza – wycieczka szlakiem wydarzeń historycznych
z przewodnikiem
17.09  godz.11.00  
Wystawa prac laureatów VI Konfrontacji młodych plastyków
pt. Podgórskie wizje malarskie
17.09 godz.17.00
Kuzyni czterdzieści i cztery – klaunada Andrzeja Talkowskiego  

Klub Kultury  SKOTNIKI  ul. Batalionów Chłopskich 6
16.09 godz.10.00   
Spotkanie z teatrem – etiudy sceniczne w wykonaniu aktorów teatru Nicoli Dominiki Juchy i Mikołaja Wiepriewa,
zbiorowa wystawa fotograficzna pt. Fontanny krakowskie (prace dziecięce)
17.09 godz.18.00
Zaczarowany świat operetki – najsłynniejsze arie śpiewa Ewa Warta-Śmietana,  akompaniament – Tomasz  Romanek

Klub Kultury  SOBONIOWICE  ul. Kuryłowicza 115
17.09 godz.18.00
Przeboje z dawnych lat – szlagiery Edith Piaf, Hanki Ordonówny i Mieczysława Foga
w wykonaniu Amelii le Torre, piano – Artur Łukiewicz

Dębnicki Ośrodek Kultury  ‘TĘCZA’  ul. Praska 52     
16.09 godz. 09.30
Skrzaty -  przedstawienie dla najmłodszych teatru Moralitet     (sala widowiskowa)
16.09 godz. 18.00
Tęczowe impresje – otwarcie wystawy uczestników warsztatów plastycznych, koncert gitarowy Wawrzyńca Witkowskiego   (sala kameralna)
17.09 godz. 17.00
Tęczowe rockowisko – koncert zespołu Pancakes

TYNIECKI KLUB KULTURY  ul. Dziewiarzy 7
16.09 godz. 18.00
Inspiracje – wernisaż malarstwa absolwentów krakowskiej ASP oraz recital muzyczny   Krzysztofa Buratyńskiego
17.09 godz. 11.00
Sportowe pasje – otwarty turniej tenisa stołowego dla dzieci i młodzieży z osiedli Tyniec i Łazany o puchar radnego Dzielnicy VIII, Mieczysława  Kłosowskiego

Klub Kultury  WOLA Duchacka-Wschód (Gimnazjum Nr 27 ul. Malborska 98)        
15.09 godz. 10.00 
Spór o zamek czyli ostatni zajazd na Litwie – monodram Andrzeja Jurczyńskiego wg „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza
16.09 godz. 11.00 
Krasnoludki na bezludnej wyspie – spektakl dla dzieci w wyk. Kabaretu krasnoludków  (A. Jurczyński, K. Wolniewicz, B. Nowak)
17.09 godz. 18.00 
Przegląd Kapel i Śpiewaków rockowych ze Wsi Wola Duchacka i okolic

Klub Kultury  WRÓBLOWICE  ul. Niewodniczańskiego 72     
16.09 godz. 11.00
Widowisko teatralno - muzyczne pt. W piaskownicy, czyli rozśpiewane podwórko Fasoli
i małej Oli w wyk. grupy estradowej Maska
16.09  godz. 18.00 
Kabaret cyrkowy Czterdzieści i cztery,  reż. i wyk. Andrzej Talkowski
17.09 godz.14.00-17.30
Wróblowickie Targi  Kultury, w programie:
wernisaż prac malarskich Otwartej Pracowni Artystycznej;
prezentacja multimedialna zajęć stałych w OKK Wróblowice: rozmowy z instruktorami,  warsztaty, reklama, oferty, konkursy; pokazy towarzyszące: taniec  Bollywood  oraz taniec indyjski w wyk.zespołu Aaja Nachyl; taniec brzucha w wyk. tancerki Małgorzaty Lach; dziecięce i młodzieżowe występy taneczne  - balet, hip hop, taniec towarzyski; popisy instrumentalne i wokalne uczestników zajęć
17.09.g. 17.30-20.00
Koncert  muzyczny zespołu Street Man oraz zabawa taneczna

Klub Kultury  ZBYDNIOWICE   ul. Matematyków Krakowskich 102
15.09 godz. 09.00
Kopce krakowskie, legendy i fakty - wykład Danuty Gabryś oraz quizy i konkursy tematycznePożegnanie lata  - wystawa prac uczestników Dekoratorni zbydniowickiej


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook