Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

III Kongres Polskich Towarzystw na Obczyźnie"Młodzież polska na obczyźnie – zadania edukacyjne" – to temat przewodni III Kongresu Polskich Towarzystw Naukowych na Obczyźnie, który potrwa w Krakowie w dniach 7-11 września. Patronat nad wydarzeniem organizowanym przez Polską Akademię Umiejętności objął Prezydent RP Bronisław Komorowski, a także Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Kongres rozpoczął się 8 września w auli Polskiej Akademii Umiejętności przy ul. Sławkowskiej 17.  W piątek (9 września) odbędą się m.in. sesje: Medycyna i opieka zdrowotna: kształcenie młodzieży polskiej na obczyźnie; Doświadczenia wybranych krajów w zakresie nauczania przedmiotów ojczystych w skupiskach emigrantów oraz imigrantów; Nauczanie przedmiotów ojczystych w skupiskach polskich na Wschodzie (referaty na temat stanu nauczania na Litwie, Łotwie, Białorusi i na Ukrainie).

W sobotę (10 września) odbędzie się dyskusja panelowa. Zaproszeni goście zwiedzą także Muzeum w Podziemiach Rynku Głównego i wezmą udział w koncercie,
który odbędzie się w Magistracie. W niedzielę (11 września) wezmą natomiast udział w mszy św. w Katedrze na Wawelu, zwiedzą także Zamek Królewski na Wawelu.

Dodatkowe informacje o konferencji są dostępne na stronie internetowej: http://pau.krakow.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook