"Sztuka pozytywna" - Galeria Zajazd15 września o godz. 18.00 nowy sezon w Galerii Zajazd (CK Dworek Białoprądnicki) zainauguruje wystawa „Ogrody polskie, ogrody japońskie” artystów Sisto Gallery - Sztuka Pozytywna.pl.

Wystawa jest malarską opowieścią o ogrodach, która z pewnością pozwoli widzom na dłużej zachować w pamięci nastrój letnich wieczorów. Obrazy grupy artystów Sisto Gallery – SztukaPozytywna.pl z założenia przedstawiają optymistyczną sztukę współczesną, bo jak piszą na swojej stronie internetowej „obrazy jakimi się otaczamy, wdrukowują się w podświadomość i wpływają na jakość naszego życia. Chcemy, żeby promowane w Sisto Gallery optymistyczne dzieła sztuki, dodawały energii na co dzień, zwracały uwagę na to co w życiu piękne i spowodowały, że częściej będziemy się do siebie uśmiechać”. A malarka, Joanna Tokarczyk dodaje: „sztuka nie rozwiąże naszych problemów, ale może sprawić, że będzie się żyło przyjemniej. Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą obejrzeć nasze malarstwo – barwny, poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata pędzlem zaczarowanych polskich i japońskich ogrodów”.

Swoje obrazy specjalnie na tę wystawę namalowali: Jolanta Biedroń, Renata Brzozowska, Renata Domagalska, Anna Masiul-Gozdecka, Wacław Jagielski, Anna Rosiek, Joanna Tokarczyk, Jerzy Treit.
Planowane jest tourné wystawy po małopolskich galeriach. Patronat nad przedsięwzięciem objęła Fundacja Bielecki Art, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym oraz społecznym, a także wspiera młodych, kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju. Więcej o Fundacji można znaleźć na stronie internetowej: www.bieleckiart.pl

Wernisaż rozpocznie koncert fortepianowy w wykonaniu Janusza Bieleckiego - kompozytora, pianisty, mecenasa kultury i sztuki, doskonale łączącego pasje muzyczne z rolą przedsiębiorcy. Janusz Bielecki, we współpracy ze znakomitymi artystami m.in. z Michałem Nesterowiczem, Andrzejem Jagodzińskim, Ireneuszem Boczkiem oraz Orkiestrą Akademii Beethovenowską, zrealizował projekty muzyczne: Żądze, Lustra, Zegary. Były one prezentowane podczas koncertów, w wypełnionych publicznością salach filharmonii w całym kraju, ukazały się także wersjach w płytowych.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym FUNDACJI BIELECKI ART, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

Wystawa potrwa do 13 października
Galeria Zajazd (ul. Białoprądnicka 3)
Wstęp wolny


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook