36. Krakowskie Reminiscencje Teatralne - RotundaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

6 października o godz. 20.00 rozpoczną się 36. Krakowskie Reminiscencje Teatralne w Rotundzie. Tegoroczna edycja KRT jest jednym z punktów programu kulturalnego polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. Towarzyszy jej spotkanie międzynarodowej sieci IETM (International Network for Contemporary Performing Arts).

KRT, śledzące i prezentujące polskiej publiczności nowe zjawiska teatralne, przedstawią w tym roku wiele propozycji powstałych w ramach międzynarodowej współpracy, scalającej doświadczenia artystów z różnych zakątków Europy. Czas na pierwszą programową odsłonę festiwalu – na początek tylko kilka elementów wielobarwnej układanki, wkrótce przedstawimy kolejne.

TIM ETCHELLS I FORCED ENTERTAINMENT
Z przyjemnością możemy ogłosić, że po raz pierwszy w Krakowie gościć będziemy słynny brytyjski Forced Entertainment. Prowadzony przez Tima Etchellsa zespół, umieszczany w czołówce brytyjskiej awangardy, w ramach 36. edycji KRT zaprezentuje dwa niezwykłe spektakle. Pierwszy z nich – „Quizoola!” – to wielogodzinne przedstawienie o elastycznej formule, która pozwala widzowi wejść i wyjść w dowolnym momencie. To jeden z kamieni milowych europejskiego teatru współczesnego, rzecz magiczna, o której nie da się opowiedzieć – trzeba to przeżyć. Kolejną propozycją jest utrzymany w konwencji groteskowego wodewilu „The Thrill of It All” – najnowsza produkcja kolektywu z Sheffield. Spektakl jest nieprzewidywalny i przewrotny. Jedna z recenzji zapowiada rozniesienie przez brawurowy zespół desek teatru w drobny mak – co zwiastuje doświadczenie niezapomnianego festiwalowego wieczoru.

Więcej informacji na stronie: www.rotunda.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook