"Studio del Corpo" - Galeria MOHO



Wystawa "Studio del Corpo" to studium ciała – jak tak naprawdę wygląda człowiek, co potrafi zrobić ze swoim ciałem. Zadaniem fotografa jest przybliżenie ciała do doskonałości. Zdjęcia były wykonywane techniką cyfrową, z użyciem filtra zmiękczającego, w kolorze, a następnie przerabiane w programach graficznych na zdjęcia czarno-białe. Wernisaż odbędzie się 30 września o godz. 18.30 w Galerii MOHO.

Zadaniem fotografa jest przybliżenie ciała do doskonałości i to co nie jest do końca doskonałe można wyeksponować. Zdjęcia były wykonywane techniką cyfrową , a także były wykonywane z użyciem filtra zmiękczającego, następnie wszystkie zdjęcia były wykonywane w kolorze a następnie przerabiane programach graficznych na zdjęcia czarno białe. Wszystkie zdjęcia  były wykonane w technice low-key gdyż nadaje to tajemniczości.

Inspiracje czerpałem z różnych źródeł m.in. przeglądałem albumy "Venus " i czasopismo "Fotoakt", a także dzieła malarskie takich artystów jak: Rubens ; Caravaggio; Alfons Mucha i Michał Anioł. Zacząłem analizować ludzkie ciało, co można z niego wykrzesać na zdjęciu. Moi ulubieni fotografowie to : Tono Stano; Richard Avedon ; Araki; Lobanov i wielu innych którzy wywarli na mnie wpływ i na moją twórczość.
Bartłomiej Bałaban

Urodzony 15 października 1988 roku w Krakowie. Fotografią zainteresował się podczas wypraw górskich, gdy udawało mu się zatrzymać widoki i niepowtarzalne chwile. Początkowo zdjęcia wykonywał aparatami analogowymi takimi jak: Zenit; Exakta i Canon. Obecnie zdjęcia wykonuje lustrzanką cyfrową. Interesują go wszystkie dziedziny fotografii, jednak oprócz pejzaży ogromną rolę w jego twórczości odgrywa portret, który od zawsze działał na Bartłomieja Bałabana najmocniej - doskonale ukazuje on wnętrze człowieka. Choć interesują go wszystkie dziedziny fotografii, najbardziej rozwija się właśnie w tym kierunku. Maksymą życiową są Bartłomieja Bałabana są słowa Roberta Bressona: "Fotografując staraj się pokazać to czego bez ciebie nikt by nie zobaczył". Od 2008 roku należy do Krakowskiego Klubu Fotograficznego; Od 2009 roku absolwent policealnej szkoły w Krakowie o specjalności: fototechnik; Od 2009 roku członek rzeczywisty Stowarzyszenia Twórców Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej.

Galeria MOHO
(wejście przez klub Caryca), Kraków ul.Wielopole 15 Ip. Wstęp wolny.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook