Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

"Wejście Smoka. Trailer" - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Bruce Lee powraca! Łaźnia Nowa zaprasza na prawdziwie teatralne mocne uderzenie! Podążaj z nami drogą wibrującej pięści!

Spektakl, utrzymany w konwencji pastiszu, łączy widowiskowość wschodnich sztuk walki ze stylistyką filmów sensacyjnych klasy B, gdzie niewybredny humor miesza się z krwawymi scenami przemocy, balansującymi na granicy błazeństwa. Barwny korowód postaci z kultowego filmu, który zapoczątkował w Polsce modę na kung-fu, otwiera gwiazdorska kreacja Jana Peszka jako legendarnego Brusa Lee. Do walki o przywództwo i uczucia stanie on z własnym synem Błażejem- Brandonem, pierworodnym Bruce'a.
Inicjatorem emocjonującego Lee-sparingu jest wcielający się w rolę reżysera–performera Tymon Tymański, a wśród uczestników barwnych scen walki znajdą się utytułowani mistrzowie Europy i świata w Muaythai, Wushu, Aikido i Jeet Kune Do. Przygotowania do turnieju, potraktowane jako prowokacja, stają się dla twórców pretekstem do analizy takich relacji, jak: mistrz-uczeń, ojciec-syn, wojownik-mięczak, szef-podwładny.
„Wejście smoka. Trailer” to przedstawienie przewrotne, które – sięgając do młodzieżowego slangu – jest hardcorową żonglerką języka, obrazu i popkulturowych klisz „prawdziwej męskości”. Oś dramaturgiczną spektaklu wyznacza konfrontacja bohaterów z modelem macho jako karateki, mistrza przekraczającego ograniczenia własnego ciała, w imię odwiecznej walki ze złem. Żonglując rozmaitymi stylami i konwencjami, twórcy spektaklu analizują zjawisko „końca męskości” w świecie zdominowanym przez wiecznych chłopców.

Scenariusz - Mateusz Pakuła
Reżyseria - Bartosz Szydłowski
Scenografia, reżyseria świateł - Małgorzata Szydłowska
Multimedia - Dawid Kozłowski
Muzyka - Marcel Chyrzyński
Konsultacja choreograficzna - Cezary Tomaszewski

Obsada:
Brus - Jan Peszek
Brandon - Błażej Peszek
Reżyser - Tymon Tymański
Scenarzysta - Jakub Kotyński
Ślimak Nińdża - Mikołaj Karczewski
Młody Chudy Człowiek Męski - Mariusz Cichoński
Opalony twardziel - Dominik Stroka
Afro Nińdża - Grzegorz Gromek
Mistrzowie - Marcin Adamowicz (mistrz Aikido), Michał Adamowicz (mistrz WuShu), Robert Karpiński (mistrz Jeet Kune Do), Rafał Simonides (mistrz MuayThai)
Prawdziwe megasy - Michał Frosik, Bartłomiej Juda, Kamil Zakrzewski
Polskie Nińdże - Włodzimierz Bareła, Adam Habib Buratowski, Stanisław Dziedzic, Kamil Mróz, Jakub Nosiadek, Ryszard Słabczyński

Spektakle:

4-7 października 2011
17-20 listopada 2011
9 grudnia 2011


Rezerwacje: 12/680 23 40  bilety@laznianowa.pl
www.laznianowa.pl, www.wejsciesmoka.com.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook