"Szafa" - Teatr Barakah„Szafę” - niezwykle poruszający monodram Moniki Kufel będzie można zobaczyć w piątek i sobotę (7 i 8 października) o 19.00 w Teatrze BARAKAH w Krakowie.

UWAGA! WSTĘP WOLNY! Ze względu na kameralność spektaklu i ograniczoną liczbę miejsc - konieczna wcześniejsza rezerwacja pod adresem: rezerwacja@teatrbarakah.com

Scenariusz jest  adaptacją prozy Hanny Krall oraz Olgi Tokarczuk,  dokonaną  przez Monikę Kufel i Marcina Białego. To kompilacja utworów, które spaja pędząca ku śmierci "Lokomotywa" Juliana Tuwima. Oszczędna scenografia, opierająca się na olbrzymiej szafie i zniszczonych walizach, ukrywa  kobietę-dziecko opętaną lękami niesionymi ze świata, ale też płynącymi z niej samej.

NAGRODY dla Teatru BARAKAH za spektakl „Szafa”:

•    Monika Kufel otrzymała nagrodę specjalną „Szczebel do kariery” na XXXIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora we Wrocławiu (2004).
•    Monika Kufel otrzymała „Krzyż Zwycięstwa” nagrodę specjalną – aktorską na Międzynarodowym Festiwalu „Aktor Europy” w Macedonii w Otesevo od tamtejszego Ministra Kultury Blagoja Stefanovskiego (2005).
•    Nagroda na Festiwalu Dramaturgii Współczesnej w Warszawie (2005).
•    „Wyróżnienie” na Festiwalu Teatrów Niewielkich w Lublinie (2006).
•    II Nagroda na Festiwalu Sztuki Teatralnej w Rybniku (2007).

Przedstawienie "Szafa" będzie grane w ramach stypendialnego projektu Any Nowickiej - DRAMATORIUM: "Levin i inni".

„Szafa”
Reżyseria: Ana Nowicka
Scenariusz: Monika Kufel, Marcin Biały, na motywach utworów Hanny Krall i Olgi Tokarczuk oraz fragmentów „Lokomotywy” J. Tuwima
Scenografia: Monika Kufel
Muzyka: Krzysztof Figurski
Występuje: Monika Kufel

Zapraszamy na: www.teatrbarakah.com


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook