Wydarzenia w Starym Porcie - październik7 października 2011, godz. 20.00
DRAKE folk, szanty
Grają tzw. folk morski, bo to morze jest głównym bohaterem ich piosenek. W tworzeniu autorskiej muzyki inspirują grupę dźwięki z pogranicza folku celtyckiego i amerykańskiego. W 2011 ukazała się ich kolejna płyta „Legenda”.

8 października 2011, godz. 20.00

THE COOKS Blues
Zespół doskonale znany miłośnikom muzyki z pogranicza bluesa. Powstał w lutym 1983 r. przy Dzielnicowym Domu Kultury "Dworek Białoprądnicki"z inicjatywy absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie i muzyka krakowskiej Opery i Operetki, Kazimierza Dobrowolskiego oraz Tadeusza Pocieszyńskiego w Krakowie.

14 października 2011, godz.20.00

POD WIATR folk, szanty
Zespół powstał jesienią 2006r w Ostrowcu Świętokrzyskim. Celem powstania grupy było pragnienie krzewienia w autorskim repertuarze nurtu szeroko pojętej muzyki żeglarskiej w regionie świętokrzyskim bez tradycji szantowych. Zespołowi udało im się w krótkim czasie wypracować autorski repertuar, oscylujący między liryczną balladą żeglarską i żywiołowymi elementami bluegrassu. Muzycy oddają też ukłon w stronę irlandzkiego folka.

15 października 2011, godz.20.00
DON'T ASK SMINGUS rhythm'n'blues
Poraz pierwszy na staroportowej scenie gościć będziemy zespół, o którego populalrności świadczą doskonałe recenzje I obecność w mediach.
Od kilku miesięcy zbierają bardzo pozytywne recenzje w prasie. Wychwala ich m.in. "Gazeta Wyborcza", gra radiowa Trójka, a zespół zagrał pierwszą trasę koncertową po Polsce. Mowa o grupie Don't Ask Smingus! To międzynarodowa kapela. W składzie ma przedstawicieli Polski, ale też Stanów Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Grupa, na co dzień stacjonująca w Krakowie, wypuściła w listopadzie debiutancki album "Landslide". Płyta zebrała świetne recenzje!

21 października 2011, godz. 20.00

THE SPIN NOTE Soul, funk, pop
To ciepłe i wyraziste oldschool'owe brzmienia, osadzone w zabujanych rytmach soul, funk i pop, zawierające czasem lekką nutę jazzu a czasem ostry rockowy pazur. Grają takich wykonawców jak i innych, a wszystko to zawsze 100% live! W  repertuarze mają utwory m.in. takich wykonawców jak Joss Stone, Jamie Cullum, Steve Wonder.

22 października 2011, godz. 20.00

BLUESMOBILE Blues
To grupa blues-rockowa, obecna na polskiej scenie już od 10 lat, jednak muzycy tej formacji mają dużo dłuższy staż i doświadczenie estradowe. Improwizatorzy - wirtuozi, których prawdziwy kunszt doceniła publiczniość na ich koncertach nie tylko w Polsce!
Po debiutanckiej płycie "LIVE AT KDK" w roku 2002 zespół "BLUESMOBILE BAND" nagrał album "POJEDYNCZY CZŁOWIEK" . Płyta jest zapisem koncertu w studiu S-5 Radia Kraków. W rankingu Blues Top 2002, pisma "Twój Blues" w kategorii "Płyta roku" została sklasyfikowana na trzecim miejscu.
W tym samym roku grupa "BLUESMOBILE BAND" wystąpiła na głównej scenie festiwalu."Rawa Blues". Muzycy prezentowali swój program również na Festiwalach w Białymstoku, Koninie, Ostrowie Wlkp. a także poza granicami Polski: we Francji, w Niemczech, na Węgrzech i na Ukrainie.
W 2010 roku zespół "BLUESMOBILE BAND"wydał koncertową płytę DVD pt. "DLA PRZYJACIÓŁ"

28 października 2011, godz. 20.00
HEKELE Celtic Folk, Irish Folk, World Music
Trio instrumentalne, specjalizujące się we własnych interpretacjach tradycyjnych pieśni różnych krajów. Trio wykonuje muzykę folkową, opartą na tradycjach wielu kultur m.in. celtycką, irlandzką, południowo i północno amerykańską. W repertuarze znajdują się też kompozycje Astro Piazolla, Otto Ecklemana oraz Richarda Galliano. W wykonywanych
utworach pobrzmiewa także tango i walczyki francuskie musette.
Trzon zespołu stanowi trójka śląskich muzyków związana z zespołami Passat, Pchnąć w tę łódź jeża, Hambawenah, wraz z którymi udoskonalili własny warsztat techniczny na potrzeby grania muzyki folk.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook