Kalendarz
Dziś: 2019-02-15- Plan B
- Royal Chamber Orchestra - kościół św. Wojciecha
- "Czterej pancerni i pies" - Kijów.Centrum
- Fifty - Frantic
- Krakowska Kameralna Orkiestra św. Maurycego
- Dancefloor - Opium
- Polskie piątk na bis - Kino Kijów
- No 1 - Base Music Club
Jutro: 2019-02-16
- S jak Saturday
- Di Galitzyaner Klezmorim - Żydowskie Muzeum Galicja
- Royal Chamber Orchestra - kościół św. Wojciecha
- Krakowska Kameralna Orkiestra św. Maurycego
- Di Galitzyaner Klezmorim - Muzeum Galicja
Konkursy
- KONKURS "Czarownica" - IMAX
- KONKURS - Prong w klubie Kwadrat
- ENEMEF: Ekranizacje w Multikinie
- PROMOCJA - spektakl w teatrze Mumerus
- KONKURS - "Niewyczerpany transformista" Teatr Mumerus
- KONKURS - "Kapitan Ameryka: zimowy Żołnierz" IMAX
Polecamy
Wystawa "Pisane światłem, pisane mrokiem" - Centrum Kultury Żydowskiej
Wystawa, połączona z wieczorem poetyckim Artysty, potrwa do 16 listopada 2011 roku, o godz. 18.00. Spotkanie poprowadzi prof. Wojciech Ligęza. Piosenki Jagi Olesińskiej do słów Grzegorza Steca, w aranżacji Dominika Wani zaśpiewa Agnieszka Kuk. Grzegorz Stec (ur. 1955 w Krakowie), wybitny malarz, grafik, poeta, absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych.
Autor ponad 50 wystaw indywidualnych w kraju i za granicą. Od lat 90.tych wystawiał głównie w USA. W latach 1996-2002 był rezydentem The Society for Arts w Chicago, od 2008 prezentował swe obrazy w Nowym Jorku. Ostatnia wielka wystawa prac Steca odbyła się jesienią 2009 w Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku. Jego obrazy znajdują się w wielu galeriach i u prywatnych kolekcjonerów, przeważnie za granicą. Użyczał swoich obrazów na okładki książek, płyt i plakatów, m.in. dla VI Wielkanocnego Festiwalu Ludwika van Beethovena (2002). O twórczości Steca TVP nakręciła film Zadręcza mnie zapach czerni (1991, reż. Cezary Nowicki).
Artysta jest także poetą, wydał dwa tomiki poetyckie: Nikt tu nie szuka odpowiedzi i Melencolia . Bardzo istotnym momentem w obrazach Grzegorza jest spotkanie spokojnego świata z furią materii. Ze zniszczonych, spękanych, potarganych, na pozór nieciekawych rekwizytów malarz wydobywa tak wielką wizualną atrakcyjność właśnie dzięki światłu, którego blask jest cudowna tynkturą, zdolną przemienić stertę śmieci w roziskrzony skarbiec, a podarte łachmany w królewski bisior. Malarskie uniwersum Grzegorza to świat form skłębionych, rozdartych, drapieżnych. () Płótna te wpisują się w wizjonerską tradycję malarstwa wyznaczoną przez piekła Boscha, bitwy Altdorfera, okrucieństwa Goi czy urojenia Ensora. (Marcin Kolpanowicz) Grzegorz Stec jest artystą o wielkiej wrażliwości i wyobraźni, tworzącym barwne syntezy, a zarazem wyczulonym na szczegóły.
Centrum Kultury Żydowskiej ul. Rabina Meiselsa 17