Wystawa "Benio Podgórek i podróże w czasie" - DK Podgórze



Do 31 października w Domu Kultury Podgórze można obejrzeć wystawę komiksu promującą Podgórze. Benio Podgórek, bohater cyklu komiksów promujących Podgórze, to z pozoru zwyczajny trzynastolatek, mieszkaniec Podgórza, który jednak ma nadzwyczajne zdolności. Autorami komiksu są pracownicy Dworu Czeczów.

Jego największa zmorą są lekcje historii. Benio wprawdzie stara się przygotowywać do trudnego przedmiotu, ale nie zawsze mu się to udaje. Jest wielkim fanem piłki nożnej i kiedy tylko pogoda na to pozwala, cały swój wolny czas spędza na boisku. A kiedy wieczorem siada do nauki, jest już tak zmęczony, że zasypia z głową w książkach. Jego koledzy zupełnie nie pojmują, jak to możliwe, że Benio, zapalony piłkarz i miłośnik sportu, który twierdzi, że na naukę zwyczajnie nie wystarcza mu czasu, jest jednym z najlepszych w klasie jeśli chodzi o historię.

Kiedy stary, sędziwy profesor wzywa go do odpowiedzi ( a dzieje się to niemal na każdej lekcji), Benio najpierw blednie, potem stara się schować pod ławkę, a kiedy profesor nie daje za wygraną , Benio z błyskiem w oku zaczyna opowiadać różnorodne historie, a robi to w tak ciekawy sposób, jakby sam je przeżył. I jest w tym trochę prawdy. Za każdym razem, kiedy Benio ma być przepytany z ostatniej lekcji, porywa go wir czasu. Młody bohater wpada w inną rzeczywistość, przenosi się o kilka wieków wstecz i najczęściej popada w tarapaty. Ma jednak wspaniałego przyjaciela, konia Złotolotka, któremu kiedyś, podczas obrzędów pogrzebowych króla Kraka, uratował życie. Od tamtego czasu Złotolotek stara się uratować chłopca z opresji lub pomóc mu w wykonaniu kolejnego zadania. bo Benio Podgórek przenosi się w czasie nie bez powodu. Jest potrzebny, aby uratować klejnoty z królewskiego skarbca, staruszkę przed zniewagą czy wytłumaczyć zrozpaczonej matce jednego żołnierzy, że jej syn stał się bohaterem, bo poszedł walczyć o wolność ojczyzny. Podczas tych wszystkich podróży Benio poznaje historię Podgórza.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook