Wystawa "Ślady/Traces" - Muzeum Witrażu


14.10.2011 r. o godz. 19.00 w Muzeum Witrażu przy al. Krasińskiego 23 odbędzie się wernisaż wystawy Piotra Ostrowskiego "Ślady/Traces".

Wystawa Piotra Ostrowskiego ŚLADY/TRACES to eksperyment bazujący na badaniu różnorodnych możliwości wypowiedzi twórczej. Artysta traktuje szkło w sposób innowacyjny, wykorzystuje je jako medium śmiałego gestu artystycznego, odciska w nim ulotną chwilę. Interaktywny proces pracy z materiałem nie kończy się na samej prezentacji. Wykorzystane tworzywo nieustannie pracuje a ryzyko uszkodzenia dzieł, samoistnego pęknięcia czy stłuczenia jest wpisane w ich naturę.

Projekt podejmuje kwestie związane z utrwaleniem śladów o krótkotrwałej naturze, w kruchym i delikatnym materiale, jakim jest szkło. Ta konfrontacja daje w efekcie serię monumentalnych prac o odważnej konstrukcji, których innowacyjny sposób prezentacji tworzy nową jakość obcowania ze szkłem. Wykorzystane odciski to materialne następstwa ruchu, dążenia, pozostałości po zdarzeniu i obecności. Nie są to relikty przeszłości czy okruchy historii lecz niepowtarzalne zjawiska obecne w naszym codziennym otoczeniu, które przez swą efemeryczność często są niezauważone i pominięte. W rzeczywistości, znaki te niezwykle szybko ulegają zatarciu, by w krótkim czasie zniknąć bez śladu.

Wystawa czynna od 15 października do 27 listopada 2011 r.

wt.-pt. w godz. od 16:00 do 19:00, sb.- nd. w godz. od 12:00 do 18:00

Więcej o wystawie: http://www.muzeumwitrazu.pl

Śledź losy wystawy na Facebooku


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook