Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

Martinez w KrakowieZapraszamy krakowską publiczność na spotkanie z niezwykłym teatrem wyobraźni, teatrem ciszy,  gdzie każdy ruch i gest staje się obrazem, mówiąc więcej niż słowa.  Hiszpański mistrz pantomimy Carlos Martinez będzie gościł ze swoimi spektaklami w Krakowie w dniach 18 – 21 listopada 2011r.

Carlos Martinez to hiszpański Mistrz Pantomimy specjalizujący się w solowych mimodramach. Jego spektakle łączą w sobie prostotę formy nowoczesnej pantomimy z wnikliwą obserwacją kondycji współczesnego człowieka. Martinez, wywodząc się z nurtu pantomimy klasycznej, kontynuuje tradycję takich artystów jak Marcel Marceau, od 30 lat przedstawiając swoje spektakle w Europie i na świecie oraz goszcząc na licznych festiwalach.

Celem Projektu Martinez w Krakowie jest przybliżenie krakowskiej publiczności, zarówno dorosłej, jak i dziecięcej, teatru ciszy i obrazu – Pantomimy, dlatego w ramach Projektu w październiku i listopadzie 2011r. planowane są warsztaty i prelekcje w szkołach dotyczące Pantomimy.

PLAN – KALENDARIUM

18 LISTOPADA 2011
Godz. 10.00    Program dla dzieci, Sala Teatralna PKS "Jadwiga" ul. Łokietka 60
Godz. 20.00  Time to Celebrate, Scena Stolarnia, os. Teatralne 23

19 LISTOPADA 2011
Godz. 10.00 Masterclass - warsztaty pantomimy z Carlosem Martinezem
Scena na Lwowskiej, ul. Lwowska 30
Godz. 19.00 Time to Celebrate, Scena Stolarnia, os. Teatralne 23

20 LISTOPADA 2011

Godz. 19.00 Books without Words, Scena Stolarnia, os. Teatralne 23

21 LISTOPADA 2011
Godz. 10.00    Program dla młodzieży, Sala Teatralna PKS "Jadwiga" ul. Łokietka 60
Godz. 11.40    Program dla młodzieży, Sala Teatralna PKS "Jadwiga" ul. Łokietka 60

Bilety :
Spektakle dla dorosłych : Normalne 35 zł, Ulgowe 28 zł
Masterclass :  70 zł (w cenie wejściówka na spektakl)

Sprzedaż i rezerwacja biletów: rezerwacja@studiodono.pl
tel. 796-47-59-58


SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH

Time to Celebrate
Time to Celebrate to jubileuszowy spektakl wieńczący 25-lecie pracy artystycznej Carlosa Martineza.
Pierwsza część spektaklu jest zbiorem najlepszych i najbardziej znanych scen z wcześniejszych spektakli artysty.  W drugiej części natomiast Martinez dotyka tematu, który zawsze intrygował i nadal intryguje ludzi – czas. Artysta zbliża się do tego transcendentalnego tematu nie tylko humorem i ironią, ale także z nutą nadziei. Stary zegarmistrz wspina się po schodach na szczyt dzwonnicy i, gdy dotyka sznura dzwonu, wkraczamy w sam środek jego świata niemych monologów. Wspomnienia, sny, sceny z życia układają się w wielką dyskusję o naszym człowieczeństwie…
Martinez nieustannie zaskakuje swoją publiczność przesuwając granice ciszy i budząc wyobraźnię.

Books without Words
Wizyta w bibliotece. Aktor rozgląda się, grzebiąc między okładkami, które przyciągają jego wzrok, zatrzymuje się tu i tam, aż w końcu zatraca się w niezliczonej ilości książek.
Wtedy na oczach publiczności litery i słowa nabierają kształtów i ruchu.
Znani i nieznani bohaterowie podbijają scenę, przywołując do życia zapomniane historie. Jak Sherlock Holmes rozwiąże jedną ze swoich  najtrudniejszych spraw? I jak się nazywał giermek Don Kichota?  Artysta-mim w niezwykły sposób łączy błyskotliwość, zagadkowość i humor.
Na zakończenie Martinez pozwala uczestniczyć widzom w bardzo intymnym odkryciu przed lustrem. Za wszystkimi maskami zakładanymi przez całe życie, kryję się przecież prawdziwa twarz… Spektakl Books without Words w sierpniu 2009 roku zdobył Nagrodę Publiczności na 5. Festiwalu Teatro Agosto w Fundão w Portugalii.

MASTERCLASS

Masterclass z Carlosem Martinezem, to nie tylko warsztaty pantomimy, ale także okazja, aby przyjrzeć się pracy mistrza z bliska i poznać go osobiście.

PROGRAM DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

Zapraszamy młodą publiczność na spotkanie z niezwykłym teatrem wyobraźni, teatrem ciszy,  gdzie każdy ruch i gest staje się obrazem, mówiąc więcej niż słowa.  W Programie dla dzieci Martinez przedstawia najbardziej znane sceny ze swoich spektakli. Artysta-Mim ruchem budzi obrazy w wyobraźni widzów, tworzy życie z gestów, przemienia zwykłe zdarzenia z życia codziennego w niezwykłe sceny w błyskotliwy sposób łącząc humor z refleksją.
Spektakl ma formę interaktywną : pomiędzy scenami Martinez opowiada anegdoty i ciekawostki ze swojej pracy, a czasem nawet zdradza niektóre sekrety swojego zawodu.
Młoda publiczność może nie tylko zobaczyć Mistrza Pantomimy, ale także poznać go jako człowieka.

Więcej informacji: http://www.martinezwkrakowie.pl/


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook