"Fasada 1/2" - premiera w Teatrze Nowym


22.10 sb 19:15   Fasada ½  - Premiera           
23.10 nd 19:15   Fasada ½

To będzie wywoływanie duchów. Niemiecki Kainkollektive zainstaluje je w gęstej od opowieści, doświadczeń i fantazmatów przestrzeni. Tak powstanie alternatywna mapa, której kawałki skleją się w podziemne miasto mówiące nieznajomym wielogłosem. Z czasem przeszłym i przyszłym skompresowanym do tu i teraz.  Pamięć biegnie tutaj w dwóch kierunkach. To będzie wywoływanie duchów.
Koprodukcja Teatru Nowego z Krakowa,  Ringlokschuppen Mülheim an der Ruhr i Forum Freies Theater Düsseldorf, finansowana przez  NRWKULTURsekretariat.

Spektakl "Fasada1/2" w Teatrze Nowym w Krakowie realizowany jest w ramach międzynarodowego projektu „Atrists In Transition”.  Od ponad czterech miesięcy Teatr Nowy gości  duet młodych  reżyserów z Niemiec; Mirjam Schmuck  i Fabiana Lettow (Kainkollective), którzy napisali  scenariusz spektaklu, opierając go na tym co zauważyli, zaobserwowali i co przeżyli mieszkając w Krakowie. Inspirację czerpali  także z wywiadów z ludźmi różnych środowisk bezpośrednio związanych z  krakowską przestrzenią historyczno-kulturalną. W spektaklu autorzy chcą pokazać energię przepływającą przez miasto wypełnione historią, a także zastanawiają się nad wpływem historii na przeżywianie współczesnego miasta. Spektakl o Polakach napisany przez młodych Niemców wymaga szczególnej uwagi. Zapraszamy!

Informacja i rezerwacja +48 790 451 322 lub biuro.teatrnowy@gmail.com
www.teatrnowy.com.pl
Bilety 20 zł ulgowe i 30 zł normalne.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook