Sigur Rós: Inni & Heima - Kino Pod BaranamiPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

W drugim tygodniu listopada Kino Pod Baranami zabierze widzów w kolejną muzyczną podróż na magiczną wyspę Islandię. Tym razem przewodnikami będą członkowie najsłynniejszego islandzkiego zespołu rockowego – Sigur Rós. W poniedziałek, 7 listopada, w Kinie Pod Baranami odbędzie się polska premiera filmu INNI, a dzień później, przypomniany zostanie nieco starszy dokument – HEIMA – opowiadający o spontanicznej, zupełnie darmowej trasie koncertowej zespołu po rodzinnej Islandii.

PROGRAM:

poniedziałek, 7 listopada 2011, godz. 20.00
INNI | INNI – polska premiera!
reż. Vincent Morisset, Islandia/Wielka Brytania/Kanada 2011, 75’

Drugi po Heimie film poświęcony zespołowi Sigur Rós. Reżyser (autor koncertowego album Miror Noir Arcade Fire) umiejętnie i bardzo dokładnie zaprezentował niepowtarzalne koncerty islandzkiej grupy. Na ten niezwykły obraz składają się materiały archiwalne zarejestrowane podczas pierwszych dziesięciu lat istnienia zespołu, m.in. niezwykle intensywne w refleksjach świetlnych nagrania z występów na żywo. Inni to sugestywna pocztówka dźwiękowa opowiadająca o jednej z najbardziej znanych i wpływowych grup rockowych ostatnich lat.

INNI to intymność w samym środku wielkiej sceny. To wyabstrahowane gesty i wyraziste szczegóły. To hołd dla wyjątkowej energii zespołu Sigur Rós. Film zostawia miejsce na wszystkie piękne obrazy, które przychodzą nam do głowy, kiedy słuchamy ich muzyki.
Vincent Morisset

wtorek, 8 listopada 2011, godz. 20.00
HEIMA | HEIMA
reż. Dean DeBlois, Islandia/Wielka Brytania 2007, 97’

"Heima" po islandzku znaczy "w domu". Artyści Sigur Rós, jednej z najciekawszych grup muzycznych ostatnich czasów, nazwali tak niecodzienne tournée po swojej ojczyźnie. Podróżując po niewielkich miejscowościach, grając w lokalnych domach kultury, na miejskich placach, opuszczonych postindustrialnych budynkach, czy w scenerii gór, muzycy występowali za darmo i bez zapowiedzi. Film powstał jako zapis tej trasy, ale w rzeczywistości jest niezwykłym koncertem z zapierającą dech w piersiach przyrodą Islandii w tle.

Polskie tłumaczenie filmu dzięki uprzejmości Krakowskiej Fundacji Filmowej.

BILETY:
16 zł (normalny)
14 zł (ulgowy)

Karnet (2 filmy):
30 zł (normalny)
26 zł (ulgowy)


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook