Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

Wystawa "Mrówka kryje się pod ubraniem" - Galeria ZderzakPowiązane obiekty:

Do 30 listopada w Galerii Zderzak można obejrzeć wystawę Moniki Chlebek "Mrówka kryje się pod ubraniem".

Monika Chlebek należy do pokolenia, które odwróciło się od rzeczywistości: nie interesuje ich polityka ani sprawy społeczne, obojętnie mijają reklamy i newsy z pierwszych stron gazet. Nazywano ich już Nowymi Surrealistami, Nowymi Dekadentami, Zmęczonymi rzeczywistością jedno jest pewne: wyobraźnia wróciła do łask. Tematem Moniki Chlebek jest możliwość przemian: niepokojąca, ukryta strona rzeczy. Zagadkowe sytuacje, nieoczekiwane zestawienia, wydarzenia, które nie dają się do końca wyjaśnić.

Monika pracuje w granicach realizmu, chociaż odwzorowywanie rzeczywistości nie jest jej celem. Jeśli używa wizerunków rzeczy, które dotąd wydawały się nam znajome, to tylko po to, by nieznacznie jak to się zdarza w snach przesunąć granice rzeczywistości. Jej lunatyczne obrazy ukazują trzy stany śpiącego umysłu: widzenie senne, lunatyczny spacer, swobodną grę skojarzeń. Co by było gdyby? na to pytanie szukajcie odpowiedzi na wystawie.
Mówi autorka: "Jest to świat pelen niedomówień, w którym rzeczy codzienne nabieraja innego znaczenia. Nic nie jest oczywiste. W świecie tym unosi się baśniowa atmosfera, a tytułowa mrówka jest symbolem ludzkiej wyobraźni."


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook