Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

„Fakir, czyli optymizm”Powiązane obiekty:
Powiązane newsy:

W sobotę 5 marca o 19.15 - tuż po spektaklu „Fakir, czyli optymizm" zapraszamy na otwarte spotkanie z publicznością z udziałem Bartosza Szydłowskiego i Igora Stokfiszewskiego

Spotkanie poprzedzone będzie projekcją filmu „Katastrofa" w reżyserii Artura Żmijewskiego, w którym zobaczymy reakcje społeczeństwa po katastrofie 10, kwietnia 2010.


Wstęp wolny

Film, wyprodukowany przez Biennale Sztuki w São Paulo, o którym autor powiedział "jeśli jest w nim coś artystycznego, to właśnie brak myślenia", stanie się punktem wyjścia do dyskusji na temat społeczno-politycznego pejzażu polskiej rzeczywistości początku XXI wieku. Osnową spotkania będzie zderzenie "optymistycznej" tonacji w realizacji Fakira z przygotowywaną przez Bartosza Szydłowskiego marcową premierą "pesymistycznego" KondradaMaszyny, opartego na tekście Mateusza Pakuły. Pytanie o Polskę posłuży za podstawę do pytań o rolę sztuki, o funkcję artystycznych manifestów na kulturalnej mapie Polski - "nie mylić z Polską krajem nadbałtyckim". Dyskusję poprowadzi krytyk i dramaturg Igor Stokfiszewski.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook