Teatr Nowy zaprasza


12, 13 marca 2011 godz. 19:15

12 marca 2011 godz. 19:15 wernisaż fotografii Sonii Mielnikiewicz

Amok moja dziecinada

Wg Thomasa Freyera

tłum.: Andrzej Kopacki

reżyseria, scenografia: Iwo Vedral

reżyseria światła: Marek Kutnik

obsada: Katarzyna Maciąg, Kuba Falkowski, Dominik Nowak

prapremiera polska 26.05.2007r. Teatr Nowy w Krakowie

„Amok moja dziecinada" młodego niemieckiego dramaturga Thomasa Freyera to dziwaczno-makabryczna opowieść trójki dzieciaków pozbawionych imion o otaczającym ich świecie.

Rzeczywistość, w której żyją, pełna jest bezdusznych nauczycieli, byłych agentów służby bezpieczeństwa, którzy karząc i strasząc uczniów, zdają się zapominać o własnej niechlubnej przeszłości. Rwane, szybkie, filmowo-komiksowe ujęcia zamykane wyciemnieniami, jak telewizyjna papka przesuwają się w głowach bohaterów konstruujących z premedytacją scenariusz szkolnej zbrodni.Jeszcze niedawno jedynym punktem odniesienia było ciało, w które z rozpaczy można przynajmniej wbić ostrze cyrkla i poczuć prawdziwy ból. Dziś pozostają jedynie chłodne i wyzbyte z emocji opowieści. Nawet popełniona w amoku masakra może stać się dziecinadą. Realną czy wirtualną?

Autor sztuki Thomas Freyer za „Amok moja dziecinada" otrzymał nagrodę „Dotacja dla młodej dramaturgii" fundowaną przez niemiecką Centralę państwową na rzecz kształcenia politycznego w 2006 roku.

Rezerwacja : biuro.teatrnowy@gmail.com lub + 48 (0)790 451 322

Ceny biletów : 20 zł ulgowy i 30 zł normalny

12 marca godz 21:00 "WILD THINGS" wernisaż fotografii SONII MIELNIKIEWICZ

O WYSTAWIE:

„Some of the women mirror me, some don't, but they are all familiar with being looked at and looking back." (Vanessa Beecroft dla POP Magazine)

Spojrzenie to coś więcej niż narzędzie poznania, to atrybut władzy. „Kobiety patrzą na siebie będąc przedmiotem oglądu" pisał John Berger w „Sposobach widzenia". Współczesny voyeur nie tylko kontempluje, ale i ocenia. Krytycznie segreguje rzeczywistość. Mój projekt zrodził się w pewnym sensie z chęci zbadania tego, w jaki sposób „objawiają się" ciała w przestrzeni publicznej. Fotografowałam dziewczyny, które są atrakcyjne, ale nie w sposób, który uczyniłby z nich fotomodelki. Mają intensywne rysy twarzy, apetyczne kształty i, przede wszystkim, zapadające w pamięć spojrzenia, którymi opowiadają prywatne historie - te prywatne obrazy przekładają się na sposób w jaki zachowują się ich ciała przed obiektywem. One nie pozwalają biernie, aby się im przyglądać, lecz same z góry ustalają granicę, do której dotrzeć może obce spojrzenie - to ich intymny dziennik pisany własnym ciałem.

+ Dj set: DRIP /VODKA TEARZ/

ORGANIZATOR WYSTAWY:

TEATR NOWY W KRAKOWIE

PATRONI MEDIALNI:

VICE POLSKA

ULTRA ŻURNAL

SPONSORZY:

MAŁY GRUBY BUDDA CONCEPT STORE

DRUKARNIA KOLORY

Strona wydarzenia www.teatrnowy.com.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook