Repertuar Teatru Nowego


TEATR NOWY, UL.GAZOWA 21 (0) 790 451 322

KASA CZYNNA SB, NDZ 17-19

19.03.2011 GODZ. 19:15

Koncert Ćma
Spektakl-koncert promujący debiutancką płytę Jacka Stefanika "Ćma". Trzy gitary, kontarbas i kachon.
kompozycje i wokal Jacek Stefanik
muzyka: zespół Jacka Stefanika

„Ćma" to muzyczna propozycja Teatru Nowego, który tym razem postanowił być producentem i wydać debiutancką płytę Jacka Stefanika. Spektakl muzyczny mający na celu promocję krążka debiutanta, to podróż w krainę muzyki nawiązującej do najlepszej tradycji brzmień rodem z Sojki, czy grupy Raz Dwa Trzy. Ta niebagatelna muzyczna propozycja to próba zapisu wrażeń młodego artysty z ostatnich kilku lat. To historia miłości do kobiet, zdrad, romansów i knajp. Oryginalne słowa piosenek Oleksiewicza, niespotykany skład instrumentalny; kachon, dwie gitary oraz charyzmatyczny wokalista zespołu nie pozwolą nudzić się w sobotni wieczór.
Ćma to nasze lęki nocne, koszmary, ale też lot ku światłu, które niekiedy parzy!

BILETY 15 ZŁ I 25 ZŁ

20.03.2011 GODZ. 19:15

ŚLUB, CZYLI JA SAM

autorski spektakl Romualda Krężela zrealizowany w ramach projektu Klubu ŻAK „premiera/rezydencja 2010" przy Gdańskim Festiwalu Tańca

Pomysł, reżyseria, wykonanie, choreografia: Romuald Krężel

Światło: Romuald Krężel

Scenografia: Romuald Krężel

Muzyka: Arvo Part, Steven Reich

Użyte fragmenty: dramaty „Ślub" oraz „Historia" Witolda Gombrowicza

Premiera: 29 maj 2010 , czas trwania: 50 min.

Nagrody: GRAND PRIX Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Jednego Aktora 2010 we Wrocławiu

„ŚLUB" stawia pytanie o sens poszukiwania prawdy na swój temat. Czy odnalezienie i określenie swojej tożsamości jest w ogóle możliwe? Będzie to próba usystematyzowania czy zamknięcia, próba porządku czy zabicie możliwości dotarcia do prawdy? Czy sytuacje graniczne w życiu, kiedy zostajemy postawieni pod ścianą i nic nie jesteśmy w stanie zrobić, choć mamy siłę i energię zrobić wszystko - przybliżają nas do samych siebie czy oddalają? A może stwarzają na nowo? Na ile siebie poznałeś, a na ile pozwoliłeś sobie zwariować? Na ile pragnienie obcowania z drugim człowiekiem rozwija, a na ile jest twoim indywidualnym zabójstwem? Gdzie jest granica między odkrywaniem swojej indywidualności a alienacją społeczną?

„ŚLUB" ma być próbą połączenia wyrazu aktorskiego (i tu pytanie czym on w ogóle jest?) z ruchem - tańcem (i tu znowu pytanie czym on jest?). Chcę sprawdzić, gdzie te dwa nośniki artystycznej treści mogą się spotkać i nierozerwalnie połączyć (nawiązując do tytułowego ślubu). Ma to być próba spektaklu opartego na obudzeniu energii w ciele - nośniku treści artystycznej bez zbędnego podziału na dane środki wyrazu (jak np. ruch i głos czy ruch i słowo), połączenia profesjonalnego (tylko z racji na wykształcenie) aktorstwa z nieprofesjonalnym (tylko z racji na brak wykształcenia) tańca. Poszukiwanie obecności aktora/tancerza/performera/wykonawcy na scenie i jego manifestacji poprzez artystyczną wypowiedź.

Ceny biletów: 35 zł bilet normalny, 25 zł bilet ulgowy.

INFORMACJA I REZERACJA 790 451 322

WWW.TEATRNOWY.COM.PL


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook