Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

T. Love AlternativePowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

8 kwietnia w Rotundzie wystąpi T.LOVE - będzie to jedyny koncert w stałym składzie.

T. Love Alternative powstał w styczniu 1982, w stanie wojennym w częstochowskim IV liceum ogólnokształcącym. Pierwszy koncert chłopaki zagrali na wojennej studniówce 4 lutego '82.

Bazowy pierwszy skład kapeli tworzyli:
Muniek- głos, bas
Jacek Słoniu Wudecki- bębny
Janek Knorowski- gitara
Darek Zajac- klawisze
Oraz gościnnie ich wspomagający, jedyny zawodowy muzyk w zespole- saksofonista Jarek Woszczyna.

T.Love Alternative na scenie ogólnopolskiej zadebiutował w roku 1983 na festiwalu w Jarocinie. Demo kapeli z roku 1983 stanowi zawartość pierwszego z dwóch cd składającego się na album Częstochowa 19822011 i jest ono wzbogacone nagraniami półstudyjnymi z roku 1985.

T.love Alternative ugruntował swoją undergroundową pozycję w latach 1983-85 zarówno występami na festiwalach jarocińskich jak i koncertami klubowymi w całym kraju. Mając kłopoty z cenzurą kapela wydawała własnym sumptem podziemne kasety z własną muzyką i sprzedawała je na koncertach ( nikt przed nimi tego wówczas nie robił). Przełomem był singiel my marzyciele/liceum/garaż zarejestrowany dla Państwowej Wytworni Tonpress w roku 1986. Piosenka marzyciele dotarła wówczas do szóstego miejsca kultowej wówczas listy przebojów radiowej trójki prowadzonej przez Marka Niedźwiedzkiego, potem pojawiły sie następne kawałki, liceum, garaż, autobusy i tramwaje czy ikoniczne dziś wychowanie.

W roku 1988 zespół wydał debiutancki album koncertowy: Miejscowi live, a rok później album studyjny pt. Wychowanie. Przez cale lata osiemdziesiąte T.love Alternative zdobył duży respekt i szacunek u fanów i stał się zespołem kultowym.Po roszadach personalnych i zawirowaniach muzyczno -osobistych Muniek Staszczyk zawiesił zespół w czerwcu w 1989 i wyjechał do Londynu by rok później powrócić z zupełnie nowym składem i repertuarem pod nazwa T.Love.

Przez ostatnie 20 lat T.Love Alternative dawał co jakiś czas okazjonalne koncerty klubowe dla czystej przyjemności wystąpił tez na dużym festiwalu Punk Rock Later w roku 2003. Ostatni koncert Alternative odbył sie w rodzinnej Częstochowie w Klubie Zero 8 października 2010 i ten właśnie występ został zarejestrowany na dvd 100% live które zostało wzbogacone filmem- dokumentem o burzliwej historii zespołu. Koncert jest surowym zapisem klubowego grania z którego i wyszedł i wierny pozostał stary skład T.love. Całość pachnie potem i rock' n' rollem. Dokument też ma charakter szorstki jest kompletnie pozbawiony tak modnego dziś lukru i wazeliny. Dwupłytowe cd Częstochowa 19822011 oprócz wspomnianego materiału z lat 1982-85 zawiera dwa nowe premierowe kawałki gorączka i Chrystus Tesco i Nic nagrane przez Alternative w styczniu br. w słabym studio, nagrania live z lat 2002- 2010, oraz nigdzie nie publikowane ciekawostki i demówki. Oba wydawnictwa ukażą się na rynku 7 kwietnia 2011, zespół będzie je promował mini trasa koncertowa.

BILETY:
Przedsprzedaż: 30 zł ulgowy, 35 zł normalny
W dniu koncertu: 40 zł ulgowy, 45 zł normalny


on-line: http://www.ticketpro.pl/jnp/muzyka/rock-pop/615633-t-love-alternative.html

Kiedy: 8.04.2011

Gdzie: Rotunda

O której: 20:00


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook