Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

Re - kreacja: Rosja


Projekt pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego oraz Konsula generalnego Federacji Rosyjskiej w Krakowie jest jednym z kilku projektów o zasięgu międzynarodowym, których głównym celem jest konfrontacja różnych, ukształtowanych przez odmienne tradycje i przyzwyczajenia środowisk artystycznych. Szczególnie istotne jest dla nas skoncentrowanie się na kulturze naszych Wschodnich sąsiadów, w tym zwłaszcza Rosji; wydaje nam się bowiem, że brak dobrych relacji politycznych między Polską i Rosją przełożył się na zanik wymiany artystycznej między naszymi krajami.

W ramach „Re-kreacji: Rosja" przygotowaliśmy dla Państwa kilka imprez kulturalnych, m.in. premierę „Encyklopedii duszy rosyjskiej" z udziałem Edwarda Linde-Lubaszenko (25-26 listopada), koncert muzyki rosyjskiej z udziałem młodych artystów oraz Daniela Olbrychskiego, Olafa Lubaszenki, Sonii Bohosiewicz (07 stycznia), a także debatę „od-nowa Polska-Rosja" z udziałem Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, Adama Michnika, Wiktora Jerofiejewa i Andrzeja Wajdy- debata z udziałem TVN24 (po 20 stycznia).

W ramach innych polsko-rosyjskich projektów zamierzamy w przyszłym roku wyprodukować (wspólnie z moskiewskimi partnerami: Teatrem Praktika, Tetrem im. Stanisławskiego i SounDrama Studio Władimira Pankowa) w Moskwie trzy „polskie" przedstawienia oparte na współczesnej polskiej dramaturgii, nad którymi młodzi polscy artyści pracować będą z rosyjskimi aktorami. Jednocześnie w ramach projektu zamierzamy zaprosić do Krakowa młodego rosyjskiego reżysera, który w ramach pobytu rezydencyjnego w Polsce nie tylko przygotuje spektakl w Teatrze Nowym, ale również będzie miał okazję poprowadzić warsztaty ze studentami polskich szkół teatralnych, nawiązać kontakty z polskimi teatrami i środowiskiem artystycznym.

Ponadto pracujemy obecnie również nad edukacyjno-artystycznym projektem skierowanym do managerów kultury i kuratorów projektów artystycznych działających na terenie państw Partnerstwa Wschodniego (źródło: teatrnowy.com.pl).


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook