6. Festiwal Kina Niezależnego – pokaz filmów nagrodzonychPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

W nadchodzącym tygodniu kino Agrafka ma do zaproponowania widzom ostatni tydzień Wakacyjnych Podróży Filmowych, czyli kino za 5zł. Ten tydzień poświęcony będzie kinematografii skandynawskiej. Dzięki uprzejmości Duńskiego Instytutu Kultury zostaną pokazane filmy, które nie były w szerokiej dystrybucji w Polsce.

Program uzupełni bezpłatny pokaz filmów nagrodzonych na 6-tym Festiwalu Kina Niezależnego OFF jak gorąco:

OFF jak gorąco 2011

6. Festiwal Kina Niezależnego – pokaz filmów nagrodzonych

31 sierpnia 2011 | 17:00

Festiwal Kina Niezależnego "OFF jak gorąco" jest imprezą ogólnopolską. Uczestniczą w niej twórcy kina niezależnego, debiutanci i miłośnicy kina pozostającego na uboczu polskiej kinematografii. Łódź ma bardzo bogatą filmową tradycję, jednak do tej pory nie miała festiwalu poświęconego kinu niezależnemu.
PROGRAM POKAZU

Kategoria: Film Niezależny

Wyróżnienie - "Naganowskiego 9/2", reż. Emilia Zielonka, 11’

To historia pary bohaterów opowiadana z perspektywy "naocznego" świadka. "Fabuła" skupia się na życiu codziennym bohaterów kontemplując piękno dnia zwyczajnego.

Grand Prix - "Leśne doły" reż. Sławomir Kulikowski, 80’

"Leśne doły" to historia młodego małżeństwa, które spotyka niespodziewany łut szczęścia - dziedziczą dom na prowincji. Tym samym, wkraczają w przestrzeń małej miejscowości. Snując obiecującą wizję własnego bussinesu, młodzi planują w odziedziczonym dworku otworzyć motel. Pomysł zostaje chłodno przyjęty przez okolicznych mieszkańców. Nie musi jednak upłynąć wiele czasu, by tajemnica Leśnych Dołów wyszła na światło dzienne...

Kategoria: Film szkolny

Wyróżnienie - "Mama, tata, Bóg i szatan" reż. Paweł Jóźwiak Rodan, 40’
dokument; Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Katowice. Paweł Jóźwiak - Rodan urodził się i mieszka w Łodzi.

Student reżyserii przeprowadza odważną wiwisekcję, która ma odpowiedzieć na pytanie dlaczego jego rodzice się rozwiedli i po którym z nich odziedziczył osobowość. Jego ojciec jest pisarzem powieści pornograficznych i antyklerykałem. Mama fanatyczną zwolenniczką Radia Maryja. Psychologiczne śledztwo z kamerą doprowadzi zarówno do zabawnych jak i bolesnych wniosków.

Grand Prix - "Twist & Blood" reż. Kuba Czekaj, 30’
fabuła, Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego, Uniwersytet Śląski, Katowice

Jedenastoletni chłopiec, Brzucho, jest pośmiewiskiem wśród swoich rówieśników. Rodzice za wszelką cenę chcą go zmienić, odchudzić. Brzucho ma jednak swój sposób na rozładowanie negatywnych emocji, to tajemnica. Z czasem zdradzi ją swojej przyjaciółce, w której się podkochuje.

Jury zwróciło szczególną uwagę na film "Mama, tata, Bóg i szatan" w reż. Pawła Jóźwiaka - Rodana - dokument, który doskonale ilustruje, czym jest kino niezależne. Podkreślono szczególną odwagę reżysera w próbie stworzenia portretu własnej rodziny i panujących w niej, niezwykle skomplikowanych relacji.

WSTĘP WOLNY!


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook