Lato Filmów w DrodzePowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Lato Filmów w Drodze to pierwsza objazdowa edycja Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów, który gości w polskich kinach od siedemnastu lat. 17 czerwca Lato Filmów w Drodze zawita do Kina Pod Baranami. W programie najnowsze produkcje światowej kinematografii, debiuty filmowe i znane nazwiska.

PROGRAM:

piątek, 17 czerwca

20.00 W LEPSZYM ŚWIECIE
reż. Suzanne Bier, Dania 2010, 113'

Nagrody m.in.:

Oscar 2010: Najlepszy film nieanglojęzyczny

Złoty Glob 2010: Najlepszy film zagraniczny

Rodzice Eliasa są w separacji, ojciec jeździ regularnie do Afryki, gdzie pracuje w szpitalu dla uchodźców. Christian wraca do Danii wraz z ojcem po śmierci matki, która zmarła w Londynie. Losy obu rodzin splatają w momencie, gdy chłopcy zasiadają w tej samej szkolnej ławie. Wkrótce Christian bierze w obronę Eliasa grożąc jednemu z ich agresywnych kolegów nożem. Chłopiec jest pełen buntu i specyficznego poczucia sprawiedliwości, którym będzie próbował zarazić spokojnego i wrażliwego Eliasa.

niedziela, 19 czerwca

18.00 KAREN PŁACZE W AUTOBUSIE
reż. Gabriel Rojas Vera, Kolumbia 2011, 98'

Tytułowa bohaterka to zmęczona swoją szarą, żmudną egzystencją kobieta, która postanawia opuścić niekochanego męża i wyruszyć w podróż, aby odmienić swoje życie. Zupełnie nie jest do niej przygotowana, ale ta wyprawa okazuje się sukcesem samym w sobie, gdyż pozwala jej nabrać pewności siebie; zrozumieć, że czasami wystarczy otworzyć się na nieznane, a los zgotuje miłą niespodziankę. Fabularny debiut kolumbijskiego reżysera, bardzo dobrze przyjęty na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie.

20.00 PEEPLI LIVE!
reż. Anusha Rizyi, Mahmood Farooqui, Indie 2010, 95'

Nagrody m.in.:

Azjatyckie Nagrody Filmowe 2011: Najlepszy kompozytor

„Peepli" opowiada o istotnych problemach społecznych, używając do tego dość jaskrawej satyry. Fabuła opiera się na tym, że dwóch zdesperowanych rolników zastanawia się, czy popełnić samobójstwo, żeby zapewnić swoim rodzinom odpowiednie odszkodowanie. Kiedy dowiadują się o tym media, rozpoczyna się lokalna szopka, która po jakimś czasie przeistacza się w ogólnonarodowy szał.

poniedziałek, 20 czerwca

20.00 PRZYTUL MNIE
reż. Kaspar Munk, Dania 2010, 80'

Nagrody m.in.:

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Mannheim-Heidelbergu 2010: Nagroda Publiczności dla Kaspara Munka; Nagroda Jury Ekumenicznego dla Kaspara Munka

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Rzymie 2010: Wschodzące Talenty - nagroda dla Kaspara Munka

Sara, Mikkel, Hassan i Louise to czwórka nastolatków, która niebawem wejdzie w dorosłość. Pewne klasowe nieporozumienie zupełnie absurdalnie przerodzi się w nieznośny konflikt, który doprowadzi do tragicznych konsekwencji. W ciągu jednego dnia światy, które bohaterowie wokół siebie wybudowali, rozlatują się jak domki z kart, a granice pomiędzy katami i ofiarami przestają mieć jakiekolwiek znaczenie.

wtorek, 21 czerwca

20.00 FRYZJERKA
reż. Doris Dorrie, Niemcy 2010, 106'

Kathi mieszka w Berlinie z córką. Jest rozwiedziona i pilnie poszukuje pracy. Próbuje szczęścia w dużym zakładzie fryzjerskim, lecz mimo kwalifikacji nie zostaje przyjęta, ze względu na jej obfite kształty. Kathi postanawia otworzyć własny interes. Niestety nie ma wystarczającego kapitału. Zaczyna uczestniczyć w przemycie Wietnamczyków z Polski do Niemiec. Wdaję się też w romans z szefem grupy szmuglującej. Mimo skomplikowanej sytuacji, nie opuszcza jej duch walki, optymizm i niezwykły urok.

środa, 22 czerwca

20.00 STUDENTKI
reż. Emmanuelle Bercot, Francja 2010, 101'

Osiemnastoletnia Laura jest na pierwszym roku studiów. Pracuje dorywczo, lecz jej zarobki nie wystarczają na zaspokojenie wszystkich potrzeb. Popada w tarapaty finansowe i pewnego wieczoru, postanawia odpowiedzieć na znalezione w Internecie ogłoszenie: „Joe, lat 50, szuka studentki, gotowej dać mu chwilę czułości. 100 euro za godzinę." Laura decyduje się na ten jeden raz i trzy dni później ląduje w tanim hotelu z mężczyzną z ogłoszenia. Cieszy się „łatwo" zarobionymi pieniędzmi. Nie wie jeszcze, że wpadła w pułapkę...

czwartek, 23 czerwca

20.00 ANGELE I TONY
reż. Alix Delaporte, Francja 2010, 87'

Normandia, mały port rybacki. Angele jest młodą, zbuntowaną kobietą. Skazana niegdyś za spowodowanie wypadku samochodowego, w którym zginął jej mąż, opuszcza właśnie więzienie. Tony jest rybakiem, który mieszka ze swoją matką, po tym jak jego ojciec nagle zniknął. Angele desperacko chce stworzyć rodzinę, żeby odzyskać syna. Tony szuka ucieczki z emocjonalnego wygnania, w którym się znalazł. Spotykają się przypadkiem...

CENY BILETÓW:

normalny: 16 zł // ulgowy: 13 zł

Karnet (7 filmów): 42 zł

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27, Kraków

(12) 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook