"Nigdy nie byłam, nigdy nie jestem, nigdy nie będę" - wystawa Łukasza Surowca"Nigdy nie byłam, nigdy nie jestem, nigdy nie będę" - to tytuł instalacji wideo autorstwa Łukasza Surowca, której wernisaż odbędzie się 22 lipca o godz. 19.00 w podziemiach Pawilonu Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Wystawę będzie można oglądać do końca lipca.

"Nigdy nie byłam, nigdy nie jestem, nigdy nie będę" to wideo instalacja, w której autor - Łukasz Surowiec - ponownie podejmuje interesujący go temat ludzkiej tożsamości kształtującej się na styku skomplikowanych relacji własnego ciała i świadomości. Punktem odniesienia dla tej refleksji czyni Surowiec historię dwóch kobiet w podeszłym wieku, z których jedna na skutek Alzheimera przebywa w stanie całkowitego oderwania od rzeczywistości. Druga niejako zdaje relację z życia pierwszej w oddzielnych opowieściach mieszających się, zachodzących na siebie gdyż dziejących się niegdyś równolegle w rzeczywistości. Tożsamość nieświadomej kobiety konstytuuje się w słowie, w narracji drugiej osoby zyskując inny punkt swojego odniesienia będący jej potwierdzeniem.

Prezentację instalacji organizują: Fundacja Wschód Sztuki, Galeria NOVA i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Kuratorem instalacji jest Szymon Maliborski.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook