Lato Teatralne STENPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Już po raz kolejny Stowarzyszenie STEN zaprasza w sierpniu i wrześniu Lato Teatralne czyli Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN.

Jak zwykle szeroki wachlarz propozycji - od spektakli muzycznych, poprzez happeningi i spektakle plenerowe. Prezentowane będą w różnych przestrzeniach - począwszy od zabytkowych piwnic, gdzie mieści się Teatr Zależny Politechniki Krakowskiej, poprzez dziedzińce aż po ogrody Willi Decjusza. Po raz pierwszy też  festiwal wykroczy poza Kraków - spektakle zostaną pokazane w Nowym Sączu i Wadowicach.

Teatr Nowy ul. Gazowa 21

14 sierpnia, godz. 20.00

Piosenka Artystyczna

„Madamy” recital Marzeny Ciuły wokalistyki o „nadzwyczajnym głosie gęstym jak towot”, jest hołdem złożonym wielkim Damom muzyki. Zaśpiewa utwory z repertuaru takich osobowości muzycznych jak: Wiera Gran, Zarah Leander, Nina Simone, Shirley Bassey.

16 sierpnia, godz. 20.00
Teatr Zależny Politechniki Krakowskiej, ul. Kanonicza 1

„Wpadka” - spektakl w zabawny sposób opowiada o relacjach rodziców z dorastającymi dziećmi. Aktorzy: Mirosława Wielowiejska, Zbigniew Kozłowski

17 sierpnia, godz. 20.00

"Parken Mojren" na podstawie "Amatorek" E. Jelinek. Czy tekst tej piosenki w ogóle sprawdza się w świecie E. Jelinek? Aktorzy: `Anna Dudziak i Gabriela Jaskuła

18  sierpnia, godz. 20.00

„Bez mężczyzn”  - Katarzyna Nowak. Opowieść o Andzie Kitschman – artystce kabaretowej lat międzywojennych – niegdyś uwielbianej – ale zapomnianej...Jej Życie , Jej Szczęścia i Smutki oraz jej Miłości: - a każda z Piosenek to osobna historia, nowy zaskakujący mini spektakl. Piosenki zabawne i frywolne , a w swej frywolności bardzo , bardzo ponadczasowe...

19 sierpnia, godz. 20.00

"Siedem miłości Poli Negri" -  Nina Repetowska. Monodram opowiadający o polskiej artystce, która zdobyła i u swych stóp położyła fabrykę snów – Hollywood.

21 sierpnia, godz. 20.00

Teatr Mumerus „Ampuć czyli zoologia fantastyczna” - bestiarium stworów istniejących tylko w wyobraźni (według książki Jana Gondowicza).

24 sierpnia, godz. 20.00

"Teatralność" - monodram Mateusza Nowaka - I nagrodę na VIII Festiwalu Teatrów Jednego Aktora Sam na scenie" w Słupsku, reżyseria: Stanisław Miedziewski, w scenariuszu wykorzystano fragmenty tekstów: Bernarda Marie Koltesa "Fragmenty mojego życia", "Nickel Stuff", "Roberto Zucco", "Samotność pól bawełnianych", Łukasza Rippera, "Rzecz o samotności" i Michała Walczaka "Szaman".

25 sierpnia, godz. 20.00

„Pochwała Głupoty" Erazm z Rotterdamu - monodram Ziuty Zającówny to spotkanie z postacią wielobarwną i ponadczasową, która dziś, równie często jak w czasach Erazma towarzyszy człowiekowi. Jej wyznania pozwolą państwu nabrać dystansu do szaleństwa współczesnego świata, dostarczą sporej dawki dobrej zabawy, humoru i zadumy nad kondycją człowieka. muz. M. Chołoniewski, A. Konarski,  scenografia M. Zwolińska

26 sierpnia, godz. 20.00

"Teatralny Hyde Park"  - MITYCZNA EUROPA - cykliczne spotkania organizowane przez Teatr Proscenium, to próbą pokazania teatru w procesie tworzenia dzieła scenicznego. Cel -przybliżenie zapomnianych a wartościowych dzieł literatury. Tym razem, w związku z Polską Prezydencją w UE sięgniemy do literatury europejskiej i zmierzymy się z jej mitami . Działanie teatralne skierowane do szerokiego kręgu odbiorców, którzy chcą uczestniczyć w „przedstawieniu” zarówno jako wykonawcy jak i widzowie. Animatorami zdarzenia są aktorzy STEN. Reżyseria: Ziuta Zającówna

27 sierpnia, godz. 20.00

"45 stopni" - spektakl muzyczny Zbigniewa Kozłowskiego łączący w sobie elementy recitalu, happeningu i przedstawienia teatralnego. Akompaniament: Oleg Sznicar

28 sierpnia, godz. 20.00

”Pojedynek, czyli gry i grymasy”- na podst. tekstów S. Wyspiańskiego, W. Szekspira, W. Bogusławskiego, scen. rez. Z. Zającówna. "Łoże w ziemi i wór zgrzebny na pokrycie kości/ Oto cały sprzęt potrzebny/ dla tutejszych gości.."- podśpiewując ów refren, błazen mistrz ceremonii, wita nas, wchodzących do podziemi sali na Kanoniczej, gdzie odbędzie sie pojedynek. Nie duńskie książę będzie jednak prowadził to starcie, a garbaty karzeł w kostiumie Hamleta. To ów karzeł, słowami Wyspiańskiego dopowiadający myśli bohatera - przestawia pionki na szachownicy ludzkiego życia- symbolicznej przestrzeni, która stanowi teren działań teatralnych w tym spektaklu. Spektaklu -naprzemian tragicznym i komicznym, efektownym formą, słowem Szekspira i Wyspiańskiego, inspirującym wyobraźnie widza. (E . Łubieniewska )

29  sierpnia, godz. 20.00

Teatr Mumerus – „JARMARK CUDÓW” - czyli miejsce, gdzie prezentuje się różne magiczne przedmioty, czary i remedia, a także na którym występują wędrowni kuglarze i szarlatani oraz pątnicy, dziadowie i żebracy.

Muzeum Wyspiańskiego, ul. Szczepańska

21 sierpnia, godz. 18.00

Piosenka Artystyczna  - „ Ambisentencje” -  recital: Wojciecha Makowskiego  i Katarzyny Łęckiej, akompaniament: Jasiek Kusek. Wykonawcy są laureatami wielu przeglądów i festiwali i przeglądów  piosenki literackiej, poezji śpiewanej, oraz piosenki  artystycznej.

Willa Decjusza, ul. 28 Lipca 1943

22 sierpnia godz. 18.00

Teatr Mumerus „ŚWIĘTO GŁUPCÓW CZYLI WALKA KARNAWAŁU Z POSTEM” - według obrazu Petera Bruegela czyli stawianie świata na opak. Spektakl plenerowy - wstęp wolny

28 sierpnia, godz. 18.00

„Panopticum wyobraźni” - Spektakl plenerowy powstały w wyniku polsko - ukraińskich warsztatów zrealizowanych przez Teatr Mumerus, Stowarzyszenie Willa Decjusza, Teatr Alter z Drohobycza i Wiszniańskie Kolegium Lwowskiej Akademii Rolniczej  z Beńkowej Wiszni (Ukraina). Cyganie z Andaluzji, pasażerowie dyliżansu mknącego z Preszowa do Przemyśla, don Busquerios z Madrytu, Birbancki, co to wybiera się w podróż Balinem, małpa, co chciała zażyć kąpieli, cesarz Maroka i wielu wielu innych – to postaci, które można zobaczyć w spektaklu plenerowym z udziałem wykonawców z Polski i Ukrainy, będącym zwieńczeniem tygodniowych warsztatów teatralnych na temat wybranych fragmentów i epizodów z życia i twórczości  Jana Potockiego, a także Aleksandra Fredry.

Wstęp wolny

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży ul. Wietora 15

29  sierpnia, godz. 20.00


„Małe zbrodnie małżeńskie” Éric-Emmanuel Schmitt. Aktorzy: Joanna Rudkowska, Piotr Kulpa.

Mariaż sceniczny działaczki kulturalno - oświatowej i sprzedawcy kostki brukowej. Niegdysiejsze pasje teatralne, przeorane i spulchnione biegiem czasu wracają po latach w dojrzałej odsłonie. Czegóż ci ludzie nie robią dla teatru.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook