"W kierunku autentyczności. Twórcza ekspresja i artyści z kręgu art brut” - Muzeum EtnograficznePowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Muzeum Etnograficzne wraz z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie zapraszają na wystawę towarzyszącą konferencji z cyklu „Psychiatria i Sztuka” pt. "W kierunku autentyczności. Twórcza ekspresja i artyści z kręgu art brut”, która potrwa do 28 września.

Wystawa powstała we współpracy z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Wernisaż będzie jednym z wydarzeń towarzyszących konferencji z cyklu Psychiatria i Sztuka pt. "W kierunku autentyczności. Twórcza ekspresja i artyści z kręgu art brut", która odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie w dniach 20-21 maja 2011 roku. Na wystawie zostaną zaprezentowane obrazy i rzeźby ze zbiorów prywatnych Leszka Macaka i dr. Andrzeja Kowala oraz Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

W kierunku autentyczności. Artyści z kręgu art brut otwiera bramę do nieznanych światów, daje pełniejszy obraz sztuki i człowieka. Autorami prezentowanych na wystawie prac są twórcy z kręgu art brut, których twórczość, tajemnicza i zagadkowa, wyrastająca na poboczach oficjalnej kultury, towarzyszy sztuce współczesnej, przenika do niej.

Czysta, autentyczna, nieskalana edukacją jest świadectwem niepowtarzalnych indywidualności, zbiorem światów jednoosobowych, które zaskakują estetyczną dojrzałością, samodzielnością, talentem, bogactwem wyobraźni, potrafią wzruszać, wstrząsać i zachwycać.

Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli w Krakowie
pl. Wolnica 1 (2 piętro)
Więcej informacji na stronie: www.etnomuzeum.eu


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook