Wystawa w Pałacu SztukiPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Do 4 września potrwal wystawa Stanisława Sachy Stawiarskiego i Wojciecha Firka w Pałacu Sztuki przy Placu Szczepańskim 4.

Stanisław Sacha Stawiarski edukację artystycznę rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Studiował w Akademii Sztuk Pieknych w Krakowie w pracowni prof. Hanny Rudzkiej-Cybisowej.  Nazwisko artysty figuruje w „Who is who" (Lozanna, Szwajcaria) oraz ostatnim wydaniu „Bénézit"(Gründ, Paris, 1999). Jego obrazy znajduja sie w kolekcjach prywatnych i Muzeum Ziemi Kłodzkiejw Kłodzku

Profesor Wojciech Firek artysta rzezbiarz, muzyk, kompozytor, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uprawia rzeźbę pomnikową, portretową i kameralną. Jego główne założenia twórcze to wyrażanie idei muzyki plastycznymi środkami wyrazu.  Najchetniej jako tworzywo wykorzystuje drewno i mosiądz. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień.

W Pałacu Sztuki oglądać można również pierwszą z serii, retrospektywną wystawę “Powrót Venus” z kolekcji Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
W 1970 z okazji 75 – lecia istnienia Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego została otwarta w Krakowie pierwsza wystawa fotograficzna aktu i portretu kobiecego „ Venus 70” .Prace nadeszły z całego kraju, a sukces wystawy przeszedł najśmielsze oczekiwania organizatorów, zdecydowano zatem aby od 1971 stworzyć stały, coroczny konkurs połączony z wystawąnadsyłanych prac, zarówno dla fotografujących z kraju, jak i z za granicy. Krakowskie wystawy Venus stały się niejako oknem na Świat.

Więcje informacji na stronie: http://palac-sztuki.krakow.pl/


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook