"Addicted to fake" - Pracownia Pod Baranami"Addicted to fake" to nazwa wystawy malarstwa Michała Łacha, którą od 11 kwietnia będzie można oglądać w Pracowni pod Baranami. Jej głównym tematem są kobiety znane z kolorowych magazynów - reklamujące torebki, samochody, bieliznę. Zarówno w tych reklamach, jak i na płótnach artysty na pierwszy plan wychodzi ich cielesność.

Zdaje się, że Łach wraca do konwencji tradycyjnego malarstwa, gdzie modelka-kobieta służy przede wszystkim do tego, by cieszyć oko widza-mężczyzny. Jednak nie usprawiedliwia się jak dawni mistrzowie wyborem tematu, lecz idzie dalej umieszczając częstokroć swoje bohaterki w absurdalnym kontekście. W pewnej chwili nie wiadomo czy są one jeszcze kuszące czy już śmieszne. Gdzie wobec tego sytuują się nasze marzenia o pięknie i luksusie?

Michał Łach urodził się w 1986 roku w Tychach. W 2012 roku obronił pracę dyplomową w pracowni profesora Jarosława Kweclicha na Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie studiuje Architekturę Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Finalista II Międzynarodowego Biennale Architektury Wnętrz IN/AW/2012 w Krakowie. Laureat IX Festiwalu Sztuki Wysokiej „Od, do i pomiędzy...” w Bytomiu. Jego prace znajdują się w kolekcji Śląskiej Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych. Uczestnik wielu międzynarodowych wystaw.

Wernisaż: 11.04. (piątek) 2014, godz. 19:00
Czas trwania wystawy: 11.04-09.05.2014 r.

Wstęp wolny

Więcej o wystawie.

Wystawa przygotowana jest dzięki wsparciu Fundacji New Era Art Jana Potockiego. Organizacja, działając „non-profit” promuje, upowszechnia i uczy świeżego spojrzenia na sztukę, wspierając przy tym twórczość artystów.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook