Aquarium i Muzeum Przyrodnicze PAN


Aquarium i Muzeum Przyrodnicze PAN
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: św. Sebastiana 9

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 429-10-49
E-mail:info@aquariumkrakow.com
Strona:www.aquariumkrakow.com

Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie - niezwykłe akwarium, egzotarium, insektarium i muzeum w centrum Krakowa!

Nasze Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie, zlokalizowane tuż obok Wawelu przy ul. św. Sebastiana 9, na 1600 metrach kwadratowych, gromadzi żywe okazy fauny i flory z najodleglejszych zakątków świata, tworząc najbardziej egzotyczne miejsce w Krakowie i jedyny tego typu obiekt w Polsce!

W naszych akwariach można zobaczyć mureny, piranie, jesiotry, błazenki (popularnie zwane rybką Nemo), koniki morskie, rozdymki, rozgwiazdy, koralowce czy ukwiały. Terraria natomiast to nie tylko ogromne żółwie, jaszczurki, warany, tropikalne żaby, kameleony, ale także różne gatunki pająków i stawonogów i jedne z najmniejszych na świecie małpek - tamaryny białoczube - a to tylko niewielka część kolekcji.

Dodatkowo, tylko u nas, można oglądać ekspozycję najbardziej jadowitych węży świata! Komnatę Jadowitych zamieszkują m.in. takie okazy jak: grzechotnik Waglera, biczówka, grzechotnik wenezuelski, żmija sykliwa, żmija szorstkołuska oraz mokasyn miedziogłowy. Od listopada dostępna jest także dla zwiedzających nowa część ekspozycji - Insektarium. Wystawa ta dedykowana jest niesamowitym insektom oraz przerażającym pająkom z całego świata. Jadowita czarna wdowa, liściec, skorpiony, patyczaki czy słynna skolopendra to tylko niektóre z okazów, które można tu zobaczyć.

Jednak naszym największym atutem jest tak popularna obecnie interaktywność oraz otwarcie na indywidualne potrzeby klienta. Dlatego właśnie Aquarium i Muzeum Przyrodnicze w Krakowie to przede wszystkim nowoczesne i multimedialne muzeum, które umożliwia zwiedzającym aktywne uczestniczenie w życiu egzotycznych i niedostępnych na co dzień zwierząt z najodleglejszych zakątków świata. Co ważne, jako JEDYNE zoo pozwalamy wszystkim zwiedzającym zaglądnąć za kulisy ekspozycji, wziąć udział w karmieniu zwierząt a nawet pogłaskać jaszczurkę, czy przekonać się jaka w dotyku jest skóra węża. W naszych zbiorach udostępniamy także jedynego na świecie, tak dobrze zachowanego, nosorożca włochatego sprzed ok. 30 tyś. lat, skamieniałości i minerały, a także Tajemniczą Jaskinię wraz z Komnatą Odkrywców, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród naszych najmłodszych zwiedzających.

Muzeum posiada również bogaty program edukacyjny przeznaczony dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, studentów biologii i nauk pokrewnych, kół przyrodniczych oraz osób zainteresowanych biologią ryb, gadów i płazów.

Nasze Aquarium to doskonały pomysł na aktywne spędzenie weekendu wraz z rodziną. W każdą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci do naszego klubu weekendowego. W cenie biletu poza malowaniem na twarzach żółwi, jaszczurek, węży, małpek, ośmiornic, pająków i innych zwierząt, które można spotkać w Aquarium, także skręcanie zwierzątek z balonów oraz w każdym miesiącu inne atrakcje. A jeżeli zastanawiasz się jak zapewnić swojemu dziecku niezapomniane przyjęcie urodzinowe, nie zwlekaj tylko zadzwoń lub napisz do nas już dziś: tel: (12) 429 10 49, animacje@aquariumkrakow.com.
Urodziny urządzone w naszym Aquarium nie tylko świetnie bawią, ale i edukują - możemy je zorganizować w dowolnie wybranym przez Państwa dniu i godzinie.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Aquarium!

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook