Balet Form Nowoczesnych AGH


Balet Form Nowoczesnych AGH
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: al.Mickiewicza 30

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 617-38-45
E-mail:jbircz@uci.agh.edu.pl
Strona:www.bfn.agh.edu.pl

 

Balet Form Nowoczesnych AGH został założony w 1969 roku przez Jerzego Marię Birczyńskiego przy Akademii Górniczo-Hutniczej, która do dzisiaj opiekuje się zespołem i zapewnia możliwość zajmowania się sztuką przez krakowska młodzież oraz ciągłość pracy artystycznej i jej prezentację w kraju i na świecie.
W grudniu 1969 r. Zespół zadebiutował w programie "Telewizyjny Ekran Młodych ", potem w lutym 1970 zdobył wyróżnienie na festiwalu młodych i debiutujących teatrów "START 70" (m.in. pokazał "Tren pamięci ofiar Hiroszimy" Krzysztofa Pendereckiego)
Obecnie jest najstarszym zespołem tańca nowoczesnego w Polsce, konkuruje z zespołami profesjonalnymi w kraju i za granicą. W tym roku obchodził jubileusz 35-lecia istnienia.

Za granicą Zespół występował: w USA, Meksyku, Danii, Ukrainie, Litwie, Anglii, Francji, Szwajcarii, Finlandii, ZSRR, CSRS, Niemczech, Jugosławii, Bułgarii, we Włoszech i na Węgrzech, Słowacji, Czechach, ponadto brał udział w Pierwszym Międzynarodowym Festiwalu Tańca Współczesnego "Taniec XXI w." w Kijowie oraz w ok. 40 programach telewizyjnych.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook