Bawinek


Bawinek
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: ul. Kamienna 17

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 642-18-52
501-489-027
E-mail:kgmw@interia.pl
Strona:www.bawinek.taniec.info

Studencki Klub Taneczny 'Bawinek' działa przy Politechnice Krakowskiej od 1958 roku. Jest jednym z najstarszych klubów tanecznych w Polsce. Został założony przez Prof. Mariana Wieczystego, którego uczniowie wielokrotnie zdobywali tytuły Mistrzów Polski w tańcu towarzyskim. Po Prof. Marianie Wieczystym przez kilka lat trenerem Klubu był p.Andrzej Golonka, a następnie prowadzenie Klubu przejęła p.Maria Nowak. Trenowane przez nią pary także mogą poszczycić się tytułami Mistrzów (Janusz Biały i Ewa Skoczeń) oraz Wicemistrzów (Grzegorz Citko i Anna Kosowska) Polski w 10 tańcach w 1993 roku, oraz tytułem Mistrzów Polski w tańcach latynoamerykańskich (Janusz Biały i Ewa Skoczeń) w 1994 roku.

Następnie przez 2 lata Klub był prowadzony przez p.Janusza Białego, a po jego rezygnacji w 1996 roku funkcję trenerów objęła zawodowa para teneczna Krzysztof Gronuś i Małgorzata Wierzba.
W chwili obecnej pary Politechniki Krakowskiej zajmują czołowe miejsca w Mistrzostwach Okręgu Małopolskiego i Pucharach Okręgu Małopolskiego w swoich klasach. W Mistrzostwach Polski w 10 tańcach w 2002 roku w Poznaniu para Marcin Skalski i Dominika Pancerz wywalczyła najwyższe z krakowskich par 14 miejsce. Klub zrzesza aktualnie ok. 30 par tanecznych w klasach od D do najwyższej S.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook