Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

DZIEŃ GRAFIKI W MCKPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

W ramach programu towarzyszącego wystawie My i oni. Zawiła historia odmienności, w niedzielę, 3 kwietnia, Międzynarodowe Centrum Kultury zaprasza na Dzień Grafiki. Oprócz wstępu wolnego na wystawę zaplanowane zostały liczne atrakcje dla całej rodziny: oprowadzanie z przewodnikiem, warsztaty dla dzieci i dla dorosłych, happening związany z komiksem, pokaz filmowy oraz konkurs z nagrodami.

O godz. 11.45 i 13.45, w trakcie warsztatów dla dzieci, zatytułowanych Ilustrowanie wyobraźni, uczestnicy wysłuchają fragmentów powieści Podróże Guliwera Jonathana Swifta, klasyki powieści, która uczy, jak poprzez otwartość i tolerancję dla innych wierzeń, obyczajów i przekonań można oswoić odmienność. Później każde z dzieci stworzy swoją autorską ilustrację do książki. Dzieci będą miały do dyspozycji węgiel oraz różne rodzaje ołówków. Stosując monochromatyczną technikę dowiedzą się, jak natężeniem i rodzajem kreski można uzyskiwać różne walory kolorystyczne w ilustracji. Na końcu wszystkie prace zostaną złożone w wielką księgę.

Trzykrotnie - o godz. 12.00, 14.00 oraz 16.00 - można będzie zwiedzić wystawę z przewodnikiem.

Od 13.00 do 18.00 odbywać się będzie Happening z udziałem Krótkich Historii. Krótkie Historie to pierwsze w Polsce targi ilustracji i alternatywnego komiksu, promujące najmłodsze pokolenie twórców, urodzonych w latach 80-tych i 90-tych. Zamierzeniem organizatorów jest wprowadzenie tych - dotąd marginalizowanych - mediów w obszar zainteresowania kolekcjonerów współczesnej polskiej sztuki. Krótkie Historie to również kuratorska ekspozycja wywiedzionych z komiksu instalacji, obiektów, murali, limitowanych edycji grafik, unikatowych rysunków, artbook'ów i okolicznościowych pocztówek.

Warsztaty grafiki dla dorosłych odbywać się będą w dwóch turach, o godz. 12.00 i 15.00, a o godz. 17.00 zapraszamy na pokaz filmu Sanatorium pod Klepsydrą w reż. Wojciecha Hassa, na podstawie prozy Bruno Schulza - jednego z najoryginalniejszych poetyckich refleksji o przemijaniu.

W trakcie Dnia Grafiki zapraszamy także do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami ufundowanymi przez wydawnictwo Egmont.

Na warsztaty obowiązują zapisy: warsztaty[at]mck.krakow.pl; tel. 12 42 42 812. Przyjmowane są do piątku, 1 kwietnia, do godz. 15.00. Ważne są jedynie zgłoszenia, które uzyskały potwierdzenie. Ilość miejsc ograniczona!


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook