Emaus w MHKPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Dom Zwierzyniecki ul. Królowej Jadwigi 41 zaprasza na Wielkanoc w Muzeum. Emaus Zwierzyniecki 2011.

25 marca 2011, godz. 9-16

25 marca w Poniedziałek Wielkanocny zapraszamy wszystkich krakowian i ich gości, odwiedzających nasze miasto podczas świąt, do Domu Zwierzynieckiego, oddziału Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, na Wielkanoc w Muzeum. Emaus Zwierzyniecki 2011. Tego dnia w naszym oddziale odtworzymy dawne oblicze Emaus oraz przybliżmy to, co niegdyś w zwyczajach przedmieść krakowskich było obowiązkowe i nienaruszalne.

Nasi goście będą mieli możliwość poznania dawnych tradycji i zwyczajów emausowych, a dla dzieci przygotowaliśmy wiele zabaw i atrakcji. Podczas warsztatów, prowadzonych przez Annę Malik, będzie można dowiedzieć się jak powstawały dawne zabawki drewniane sprzedawane na kramach emausowych oraz samodzielnie, rodzinnie przygotować własną zabawkę z gliny (tradycyjne dzwonki) lub masy solnej. Wszyscy chętni będą mogli pomalować wyrzeźbione w drewnie ptaszki i koguciki.
W ogrodzie Domu Zwierzynieckiego stanie drewniany kram odpustowy, na którym sprzedawane będą słodkości z Krakowskiego Kredensu, wydawnictwa Muzeum Historycznego Miasta Krakowa oraz drewniane zabawki - drzewka życia, figurki Lajkonika czy Pana Twardowskiego. Dorosłych i dzieci zaczarują kolorowe bańki mydlane, a wszyscy odważni, którzy dadzą się zamknąć w środku bańki, będą podziwiać świat z jej wnętrza. Po tych wszystkich przeżyciach konieczny będzie posiłek regenerujący w postaci waty cukrowej. Na koniec tego uroczystego dnia ruszymy na tradycyjny spacer w kierunku Kopca Kościuszki i pogawędzimy sobie o dawnych emausowych zwyczajach i zabawach. Przez cały dzień otwarta będzie również wystawa czasowa Gablenzowie. Wokół octu, musztardy
i opery.

Te wszystkie emausowe, zwierzynieckie wspaniałości w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Dom Zwierzyniecki, ul. Królowej Jadwigi 41, w godz. 9-16.

W programie:

- tworzenie i malowanie emausowych zabawek z gliny i drewna (warsztaty z Anną Malik)

- powrót do przeszłości, czyli pamiątkowa fotografia na tle widoku międzywojennego Emausu

- emausowy kram z drewnianymi zabawkami, słodyczami i wydawnictwami MHK

- puszczanie baniek mydlanych i inne muzealne atrakcje

- spacer na kopiec Kościuszki i rozmowy o emausowych zwyczajach (godz. 15.00-16.30)


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook