ERIU - zespoł tańca irlandzkiego i szkockiego


ERIU - zespoł tańca irlandzkiego i szkockiego
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: ul. Mikołajska 2

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:505-153-948
E-mail:info@eriu.art.pl
Strona:www.eriu.art.pl

 

Zespół Eriu działa w Krakowie od 2006 roku. Powstał z inicjatywy kilku pasjonatek tańca, które, oczarowane muzyką irlandzką, zapoczątkowały istnienie grupy. Na swoją patronkę wybrały Eriu - w mitologii celtyckiej boginię suwerenności i uosobienie Irlandii.

Obecnie Eriu liczy już kilkanaście mocno zaangażowanych w prace zespołu osób, których emocje i namiętności tworzą jego finezyjny koloryt. Z plątaniny najprzeróżniejszych myśli, zamiarów, upodobań rodzą się ciekawe rozwiązania sceniczne oraz klimatyczne choreografie.

Muzyka i taniec są dla nas jednocześnie odkryciem i podróżą, zagadką i kluczem. Dzięki nim zaglądamy do świata baśni, elfów i druidów. Miniatury taneczne, które kiełkują na tak niezwykłym gruncie, to obrazy delikatnie szkicowane ciałem i kolorowane ruchem. Czasem są to opowieści pełne liryzmu, innym razem przedstawiają starcie wichrów i burz z piorunami... Autorskie choreografie chętnie wzbogacamy elementami klasyki. Tworzymy w ten sposób niekonwencjonalną mieszankę stylów, prawdziwie irlandzką mozaikę tradycji i nowoczesności.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook