Festiwal Akcja/AcciónPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Tegoroczny Festiwal Akcja/Acción jest już trzecią edycją międzynarodowej imprezy poświęconej sztuce performance, która odbywa się w Krakowie od 2009 roku. Na początku została ona pomyślana jako mały, lecz samodzielny programowo festiwal, będący przedłużeniem programu Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Akcji InterAkcje - corocznie organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim.

Pierwotna idea Akcja/Acción narodziła się pomiędzy trzema instytucjami - Katedrą Intermediów ASP w Krakowie, Instytutem Cervantesa w Krakowie i Centrum Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora Cricoteka. Głównym jej inicjatorem był hiszpański artysta mieszkający w Krakowie - Angel Pastor. Dwie pierwsze odsłony festiwalu prezentowały wyłącznie artystów z krajów hiszpańskojęzycznych i Polski. Od początku zakładaliśmy jednak stopniowy rozwój i ewolucję imprezy, wychodząc z założenia, że naszym nadrzędnym celem jest odbudowanie w Krakowie stałej formuły prezentacji sztuki performance.

Od 2011 roku Bunkier Sztuki jest nowym partnerem Festiwalu. Dzięki temu program Akcja/Acción po raz pierwszy będzie trwał aż trzy dni. Zaproszeni do niego artyści pochodzą z ośmiu krajów świata. Tegoroczny festiwal będzie w całości prezentowany w sali audiowizualnej Bunkra Sztuki.

Kraków, 15-17 maja 2011

Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Pl. Szczepański 3a


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook