Filmowe Wtorki o Improwizacji - AgrafkaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

W trakcie wakacji zapraszamy na nowy cykl filmowy poświęcony zagadnieniu improwizacji. FILMOWE WTORKI O IMPROWIZACJI w kinie Kika 10 i 24 lipca oraz 14 i 28 sierpnia.

Przyglądniemy się nurtowi improwizowanej muzyki i tańca z dokumentacji wideo studia OT301 w Amsterdamie. Każdego wieczoru pokażemy 2-3 fragmenty nagrań przedstawień serii Music/Dance301 z lat 2007-2010.

W ramach cyklu Filmowe Wtorki o Improwizacji zaprezentujemy performansy z udziałem takich muzyków jak Andy Moor (z zespołu The Ex) i Colin McLean (Dog Faced Hermans). Gościnnie pojawi się także poeta dźwięków Anne-James Chaton oraz puzonista Hilary Jeffry. Zatańczą miedzy innymi Michael Schumacher i Katie Duck, którzy gościli już w Polsce w ubiegłych latach.
W Holandii od ponad dwóch dekad rozwija się nurt music/dance improvisation angażując w jego rozwój wielu znanych muzyków jak Han Benik, Ab Baars czy Wilbert de Joode.

Wtorkowe wieczory zakończy rozmowa z zaproszonymi gośćmi – muzycy, krytycy sztuki, tancerze. Porozmawiamy o zagadnieniach nurtujących współczesną scenę improwizacji oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytania jakie niesie ze sobą ta forma sztuki. Jedno ze spotkań będzie poświęcone filmowaniu przedstawień improwizowanych.
Zapraszamy!
Cykl Filmowe Wtorki o Improwizacji programuje: Małgorzata Haduch
Dokumentacja filmowa: Filip Molski

Wstęp: 5zł


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook