Gorillaz - Klub KwadratClint Eastwood w Krakowie? Jeszcze lepiej! 18 października o godz. 20.00 w krakowskim klubie Kwadrat pojawi się przedstawiciel najsłynniejszego zespołu wirtualnego – Gorillaz!

Realny skład bandu, który wydał na świat takie cuda jak „Clint Eastwood” czy „Feel Good Inc” oraz w klipach którego występują gwiazdy pokroju Bruce Willis’a, trudno zobaczyć na żywo,  nawet podczas koncertów (z kilkoma wyjątkami w Nowym Jorku i Manchesterze). Gorillaz już od 15 lat wojują na scenie, zgarniając po drodze m.in. statuetkę dla najlepszego zespołu (MTV Music Awards, 2008). Na koncie mają już kilka albumów oraz kilkanaście singli, do których tworzą klipy równie istotne i zaskakujące   jak pozostała część ich image.

W Krakowie reprezentować ich będzie REMI KABAKA – jego umiejętności są tak różnorodne, jak artyści z którymi współpracował. Perkusista w Gorillaz, udziela głosu postaci znanej w wirtualnym świecie zespołu jako Russell Hobbs, pomocna dłoń Banksy’ego, członek zespołu Bobby’ego Womack’a. Założyciel  Gorillaz Sound System, jest także członkiem kolektywu Africa Express, a dzięki jego odkryciu cały świat mógł poznać talent ukryty pod pseudonimem MIA. To jednak nie koniec – jako producent muzyczny i DJ może poszczycić się występem nawet w brytyjskim Tate Modern.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook