"Irkucka historia" - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

12 stycznia o godz. 17.30 odbędzie się pokaz premierowy spektaklu "Irkucka historia" w Łaźni Nowej. Wstęp wolny!

Czy świat bohaterów Irkuckiej historii, radzieckiej sztuki napisanej przez Arbuzowa w 1959r, ma jakieś punkty styczne z naszym światem, czy może jeszcze dotyczyć i dotykać ludzi w roku 2012? Zapraszamy na otwarty pokaz spektaklu "Irkucka historia" już w czwartek 12 stycznia o 17.30.
Okazuje się, że młodzi ludzie z Krakowskiego Stowarzyszenia Ocalić Szansę, szybko odnaleźli siebie i swoje problemy w świecie Arbuzowa. Bohaterowie “Irkuckiej” rozmawiają o najprostszych ale i najważniejszych sprawach, istotnych zwłaszcza dla młodych ludzi, którzy dopiero próbują odcisnąć swój ślad w otaczającym ich świecie, o przyjaźni, lojalności, rodzinie, o miłości, jej utracie czy ucieczce przed nią.

Świat Arbuzowa jest uporządkowany, przesycony wiarą w człowieka i jego możliwości, bohaterowie pełni są marzeń i ideałów, wszystko ma swój sens. Taka ufność jest obecnie raczej cechą młodości, więc fakt, że w naszym przedstawieniu średnia wieku aktorów wynosi 17 lat jest świadomym wyborem. Dodatkowym atutem  jest język sztuki, który obecnie brzmi jak nowomowa. Z łatwością można sobie wyobrazić, że jest to slang młodzieżowy.

Spektakl powstał w ramach Uniwersytetu Patrzenia realizowanego przez Krakowskie Stowarzyszenie Ocalić Szansę i Teatr Łaźnia Nowa.
Pierwszy pokaz odbył sie 24 listopada 2011r. na scenie Teatru Łaźnia Nowa.

Zapraszamy na spotkanie z dwiema ”dziewuszkami jak się patrzy” i dwoma obywatelami z koparki kroczącej.

Pokaz premierowy odbędzie się 12 stycznia 2012r.

Spektakl trwa 25 min. Jest to 6 wybranych scen z Irkuckiej historii A.N. Arbuzowa
Reżyseria: Marta Waldera

Obsada:
Wala – Patrycja Hamska
Larysa – Natalia Mazoń
Siergiej - Mateusz Wojciechowski
Wiktor – Robert Bruzda
fot. Krzysztof Kowalczyk


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook