Kino Hiszpańskie - Kino Pod BaranamiPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Coś specjalnego dla widzów o mocnych nerwach. Hiszpańska fantastyka i kino grozy od 12 do 16 sierpnia w Kinie Pod Baranami. Dla tych, co lubią się bać Kino Pod Baranami we współpracy z Instytutem Cervantesa w Krakowie przygotowało przegląd hiszpańskich filmów grozy. W programie m.in. klasyka gatunku, jeden z najważniejszych filmów hiszpańskich z lat 20., czyli SZÓSTY ZMYSŁ, współczesne krótkie metraże i fabuły oraz niepokojąca animacja DE PROFUNDIS. Bilety w cenie 6 zł.

Przegląd odbywa się w ramach Letniego Taniego Kinobrania i towarzyszy wystawie „Skarby Korony Hiszpańskiej” prezentowanej w Muzeum Narodowym w Krakowie.

PROGRAM

piątek, 12 sierpnia,  godz. 19.00

BRASIL │ BRASIL
reż. Francisco Javier Gutiérrez, 2001, 18 min.
Otto, szary pracownik fabryki odkrywa niewierność swojej żony. Dzień przed rozstaniem wprowadza w życie plan skomplikowanej zemsty.

RĘCE │ MANOS
reż. Lino Varela, 2001, 16 min.
Najbardziej innowacyjny i eksperymentalny film Lino Varelli. W pierwszej części film zachwyca pięknem, w drugiej zaś następuje radykalna zmiana. Wchodzimy w niej w zakamarki ludzkiego umysłu, gdzie widziane na początku ręce: pomocne, twórcze i wrażliwe zostają poniżone i upokorzone przez żołnierzy, którzy wiedzą, że człowiek bez rąk automatycznie traci wolność.

PSYCHICZNIE NIEZRÓWNOWAŻONY │ PERTURBADO
reż. Santiago Segura, 1993, 12 min.
Film opowiada historię psychopaty, aspołecznego maniaka seksualnego, łączącego obsesyjnie wszystko z organami i zachowaniami seksualnymi. Pewnej nocy zabija kobietę. Następstwem jest seria prób podejmowanych przez psychiatrów, mająca na celu wyleczenie tej obsesji.

GABINET STRACHU │ EL TREN DE LA BRUJA
reż. Koldo Serra, 2003, 19 min.
Pewien mężczyzna zgłasza się jako królik doświadczalny do eksperymentu mającego na celu analizę zachowań ludzkich w sytuacji ekstremalnego strachu. Jeśli wytrzyma eksperyment dostanie pokaźną sumę. Lecz, czy możliwe jest zastraszenie kogoś, kto wie wcześniej, że to wszystko farsa?

sobota, 13 sierpnia, godz. 19.00

SZÓSTY ZMYSŁ │ EL SEXTO SENTIDO
reż. Nemesio Sobrevila, 1929, 57 min.
Kamera filmowa jako szósty zmysł. Niepoprawny optymista Carlos, radzi swojemu przyjacielowi, upartemu pesymiście Leonowi, aby odwiedził profesora Kamusa. Ten pokazuje mu swój nowy wynalazek „Szósty zmysł”, który jest niczym innym jak kamerą filmową. Wyświetlony film – parodia filmów awangardowych – ukazuje zdradę tancerki Carmen, narzeczonej Carlosa.

niedziela, 14 sierpnia, godz. 19.00

ZONA │ LA ZONA
reż. Rodrigo Plá, 2007, 96 min.
Alejandro to nastolatek mieszkający w zamkniętej, samowystarczalnej i dobrze strzeżonej dzielnicy rezydencyjnej. Jego rodzina, jak i pozostali mieszkańcy wybrali to miejsce, ostatni przyczółek wolności, z powodu rosnącej przestępczości, strachu przed przemocą i nieposzanowania prawa. Po serii wydarzeń, które zaburzają ich mały świat, większość sąsiadów decyduje wymierzać sprawiedliwość na własna rękę.

poniedziałek, 15 sierpnia, godz. 19.00
REC │ REC
reż. Paco Plaza y Jaume Balagueró, 2007, 75 min.
Reporterka filmowa przygotowuje reportaż w siedzibie straży pożarnej. Ideą jest zobrazowanie zawodu strażaka i niebezpiecznych sytuacji. Jednak podczas jednego z nocnych wyjazdów, to co wydawało się rutynową interwencją ratunkową przekształca się w istne piekło. Uwięzieni w budynku, będą musieli stawić czoła nieznanemu i śmiertelnemu horrorowi. Coś złowieszczego rozprzestrzenia się bez kontroli. Najważniejsze to schować się, przetrwać, desperacko próbować uciec. Starać się wygrać ze strachem, zanim on nas pokona. Cały czas nagrywać. Będzie co ma być. Do ostatniej chwili.

wtorek, 16 sierpnia, godz. 19.00

DE PROFUNDIS │ DE PROFUNDIS
reż. Miguelanxo Prado, 2006, 71 min.
Pewnego razu był dom na środku morza, gdzie czekająca kobieta melancholijnie grała na wiolonczeli. Czekała na ukochanego malarza, który zawsze chciał być marynarzem i pływać między meduzami, rozgwiazdami i kolorowymi rybami, które malował na swoich płótnach. Ta fascynacja doprowadziła go rozpoczęcia podróży, podczas której odkrywa emocjonujące piękno i tajemnice głębin. Jednak bohaterowie nie wiedzą czy uda im się jeszcze spotkać. Podróż w głąb morza, obrazowe sny, historia miłosna, animowany poemat.


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook