"Klajmax" - Kino AgrafkaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

29 listopada o godz. 20.00 w Kinie Agrafka odbędzie się pokaz filmu "Klajmax". Cykliczne comiesięczne spotkania we współpracy z krakowskim oddziałem Stowarzyszenia Filmowców Polskich z krakowskimi twórcami form krótkometrażowych – znakomita okazja do zapoznania się z ich twórczością oraz wymiany uwag z samymi twórcami. Gospodarzem spotkań jest krakowski reżyser Jerzy Ridan.

29 listopada 2011, 20.00
KLAJMAX reż. Grażyna Trela, Polska 2011, 30' - POKAZ PREMIEROWY
Opowieść o samotności i miłości graniczącej z obsesją. Weronika młoda kobieta ukrywająca swoje kalectwo, zakochuje się w swoim wykładowcy. Pogrąża się w świecie onirycznym, w którym jej ułomność nie stanowi przeszkody. Granica między fikcją i rzeczywistością zaczyna się zacierać. Rzeczywistość szykuje Weronice gorzką niespodziankę. Współczesna Heloiza znajduje jednak drogę do "swojego" Abelarda.
tadeusz.kantor@europa.pl, reż. Krzysztof Miklaszewski, Polska 2010, 50'

Tadeusz Kantor był Wielkim Artystą. Nie tylko w swym - XX wieku. Nie tylko na obszarze swej ojczyzny - Polski. Dzisiaj coraz więcej Europejczyków jest skłonnych uznawać Kantora za... swojego wielkiego twórcę. Dlaczego krakowski malarz i człowiek polskiego teatru jest im tak bliski? Skąd wzięło się to powszechne zrozumienie środków i celów sztuki artysty, który zmarł dwadzieścia lat temu? Co spowodowało, że często lepiej go pamiętają niż Polacy?

Bilety: 5zł


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook