Krwawy festiwalPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Krwawy festiwal, barwne korowody i brutalny karnawał... 3 i 4 czerwca w Teatrze Łaźnia Nowa będzie można zobaczyć "Święto niewiniątek" - poruszający performance dokumentalny prosto z Kolumbii. To wszystko w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu Boska Komedia.

„Nie ma święta bez wroga" brzmi dziwne hasło jeszcze dziwniejszego święta ulicznego - „Święta niewiniątek", które co roku 28. grudnia odbywa się w Guapi - małym miasteczku na kolumbijskim wybrzeżu Pacyfiku. Święto, pierwotnie wiążące się z tradycją wspominania przez ludność Ameryki Łacińskiej mordu dokonanego na dzieciach w Betlejem, przekształciło się na terenach zamieszkanych przez Afrokolumbijczyków w formę brutalnego karnawału, funkcjonującego na styku wojen gangów narkotykowych, mordów bojówek paramilitarnych i starć partyzanckich. W dniu Święta Niewiniątek (Los Santos Inocentes) po ulicach wędrują przebrani za kobiety mężczyźni, twarze mają ukryte za tanimi maskami jak z horroru i atakują pejczami innych, którzy unikanie wymierzanych im razów traktują jak sport. Często bez sukcesu.

Mapa Teatro - jedna z najbardziej znanych grup teatralnych w Kolumbii - skutecznie krzyżuje zaangażowanie polityczne z praktyką estetyczną, co było doskonale widoczne w spektaklu „Testigo de las Ruinas". W najnowszej produkcji twórcy dokumentują przebieg prawdziwego święta w ramach zainscenizowanej imprezy urodzinowej reżyserki. Z wirtuozerią mieszają muzykę graną na marimbach z nagraniami wideo, a opowiadane historie z wyznaniami brutalnych bojowników paramilitarnych.

Bilety: 40/50zł (ulgowe/normalne)

data: 3, 4 czerwca 2011, godz. 19.00

miejsce: Teatr Łaźnia Nowa

os. Szkolne 25

Kraków


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook