Lenny Valentino - Klub StudioPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

16 grudnia o godz. 20.00 w Klubie Studio odbędzie sie koncert zespołu Lenny Valentino.

Zespół LENNY VALENTINO powstał w Mysłowicach, na początku 1998 roku i został założony przez Artura Rojka (Myslovitz)  oraz Mietala ( Negatyw). Oprócz  Rojka (gitara, wokal) i Mietala (bas) w pierwszym składzie zespołu znaleźli się także perkusista Myslovitz Lala (którego później zastąpił Bartek Królekowski) oraz  gitarzysta Michał Koterba z zespołu Corporation Of Wood. Regularne próby LV rozpoczął  w połowie 1998 roku w MDK w Mysłowicach. W listopadzie tego samego roku LV nagrał swoje pierwsze demo a niedługo potem zagrał pierwsze koncerty w Mysłowicach i w Gliwicach. W tym okresie powstały takie piosenki jak Karuzele skutery  rodeo, Gwiazdki, Zniszczyłaś to czy zniszczyłem to ja oraz Otto pilotto.

W sierpniu 2000 roku na koncercie Ścianki w Sopocie Artur Rojek  poznaje muzyków zespołu : Maćka Cieślaka i Jacka Lachowicza. ”To było w wakacje . Graliśmy strasznie długą trasę z Myslovitz . Chyba w lipcu Paweł Jóźwicki (Sissy Records) przysłał mi płytę Ścianki „Dni Wiatru” . Znałem ich pierwszy album „Statek kosmiczny” i nie spodziewałem się że mogą nagrać coś tak niesamowitego. Szczerze powiem że po pierwszym przesłuchaniu nie wiedziałem o co chodzi ale każdy następny raz  coraz bardziej wbijał mnie w ziemię . Pomyślałem że interesujące byłoby popracować razem”.

Pod koniec roku zespół opuszczają Michał Koterba i Bartek Królikowski. W kwietniu 2001 roku w Studio im. Adama Mickiewicza w Sopocie, z pomocą muzyków Ścianki  (Maciek Cieślak – gitara, Jacek  Lachowicz- klawisze, Arkady Kowalczyk- perkusja) LV rozpoczyna przygotowania do nagrania pierwszej płyty. Producentem i realizatorem materiału zostaje Maciek Cieślak, producent płyt m.in.  Kobiet, Ewy Braun czy Pana Witka. We wrześniu tego samego roku płyta jest już skończona.

Ceny biletów:
ULGOWY: 40 PLN (przedsprzedaż) / 50 PLN (w dniu występu)
ZWYKŁY: 45 PLN (przedsprzedaż) / 55 PLN (w dniu występu)


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook