Letnie Warsztaty - Łaźnia NowaPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Letnie Warsztaty Teatru Łaźnia Nowa - „Wakacje z łaźniowcami". Przez dwa miesiące Teatr Łaźnia Nowa będzie trząsł podwórkami i blokowiskami na Nowej Hucie. Wychodzimy ze standardowej przestrzeni teatralnej i przenosimy się wprost do otaczających nasz terenów, jakimi są sąsiadujące z teatrem osiedla. Zaplanowaliśmy szereg letnich warsztatów, prowadzonych przez muzyków, aktorów, plastyków, reżyserów, artystów sztuk wizualnych a także nowohucian!

Każdy znajdzie zajęcie dla siebie. Będziemy nagrywać dźwięki miasta, budować syntezatory, majsterkować, recyklingować i budować i dyskutować.
Chcemy poznać Wasze historie, przygodny, pasje i talenty. Chcemy rozbudzić nowy strumień komunikacji, gdzie przede wszystkim rozmowa jest głównym powodem do wspólnego działania.

Nasze spotkania będą przybliżać nas do tułaczy- odkrywców. Będziemy członkami wędrownego obozu poszukiwaczy przygód.
Nie siedź w domu! Usiądźmy wspólnie na kocu na skwerze, porozmawiajmy i wykreujmy nową, sąsiedzką rzeczywistość.
Poznaj Hutę widzianą oczami swoich sąsiadów, mieszkańców czy też „przyjezdnych”.
Poczuj wakacyjną moc!

Nasze wakacyjne warsztaty to:

Łowcy dźwięków

Uczestnicy będą zapisywać dźwięki Nowej Huty na nośnikach audio, a następnie wykonają z nich utwory w poetyce muzyki szumów. Warsztaty zakończą się koncertem plenerowym w parku Teatru Łaźnia Nowa.

Majsterkowanie 2.0. zbuduj sobie syntezator
Przez kilka dni uczestnicy będą budować własne instrumenty elektroniczne. Na zakończenie odbędzie się plenerowy koncert Orkiestry Syntezatorowej w parku Teatru Łaźnia Nowa.

Majsterkowanie 2.0. hackujemy zabawki elektroniczne

Wytyczamy nowe granice gry na instrumencie! Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zamienić starą zabawkę, niepotrzebne radio, nie działającego walkmana w nowy elektroniczny instrument muzyczny oraz przećwiczą zdobytą wiedzę w praktyce.

Recycling
Zrecyclingujmy się! Rzeczy niepotrzebne uczestnicy warsztatu przerobią na nowe, dziwne i ciekawe. Prowadząca warsztat nauczy ich, jak zrobić aparat fotograficzny z tektury czy zwierzątka z płytek CD.

Coś z niczego- warsztaty szydełkowania oraz przerabiania ubranek dziecięcych. Spotkanie towarzyskie jak przy „darciu pierza”.
Uczestnicy warsztatów dowiedzą się, jak zrobić zabawkę dla swojego dziecka, jak przerobić zniszczone i za małe ubranko, jak wykonać dla siebie oryginalna torebkę.
Spotkanie będzie miało charakter towarzysko-twórczy, jak przy "darciu pierza". Czas umilą uczestnikom ciasteczka i herbata.

Warsztaty dla sąsiadów
Mieszkańcy Nowej Huty i animowanie wspólnych działań, rozwijających sąsiedzką atmosferę na osiedlach.

Moja Pasja- PechaKucha
Na warsztacie w konwencji pechakucha uczestnicy opowiedzą o swoich niezwykłych pasjach i zaprezentują je pozostałym osobom.

Symfonia domofonowa
Jednego blok, kilkudziesięciu mieszkańców, jedna symfonia. Zagramy wielki koncert na domofony, który zaprezentujemy szerszej publiczności.

Teatr rekonstrukcji- dziwne i niesamowite
Warsztaty teatralne oparte na historiach uczestników, których spotkało coś dziwnego i baśniowego. Wyruszamy w poszukiwaniu opowieści o niecodziennych przygodach. Na tyle innych i bajkowych, że aż koniecznych do zaprezentowania na scenie.

Teatr rekonstrukcji- pokaz mody 'z szafy mojej babci'
Garsonka, sukienka, kombinezon, a może frak? Każdy ciuch ma swoją unikatową historię. Pokaz mody,powiązany z prezentacją tych osobliwych opowieści przeniesie Nas do sentymentalnego świata wspomnień.

Motylarnia
Dzieci projektują Motylarnię, która w przyszłości ma stanąć w parku przy Teatrze, a później budujemy jej ekologiczną makietę, wykorzystując same naturalne surowce, takie jak słoma, glina czy ziemia.

UCZESTNICTWO WE WSZYSTKICH WARSZTATACH JEST DARMOWE!
Zabierz ze sobą tylko dobry humor, entuzjazm i pozytywne myślenie.


Uczestnictwo po wcześniejszym zgłoszeniu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 12 lipca 2012 mail: rezerwacja@laznianowa.pl


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook