Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

"Ludwik Jerzy Kern. Poeta nie tylko z ostatniej strony „Przekroju”" - MHKPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa serdecznie zaprasza na spotkanie: Ludwik Jerzy Kern. Poeta nie tylko z ostatniej strony „Przekroju” w środę 29 II 2012 r.

W środę 29 II o godz. 17.00  spotkamy się w oddziale Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Domu Zwierzynieckim, aby przypomnieć sobie postać Ludwika Jerzego Kerna, jego dokonania oraz osoby, które wokół niego się gromadziły.

Ludwik Jerzy Kern – poeta, znakomity satyryk i tłumacz, autor wielu popularnych książek dla dzieci. Od 1948 r. związany z Krakowem, gdzie jako członek zespołu redakcyjnego tygodnika „Przekrój” tworzył satyryczną, ostatnią stronę Rozmaitości. Swoje utwory zamieszczał także w młodzieżowym piśmie „Płomyk”. Opublikował trzydzieści książek i aż dwadzieścia z nich było adresowanych do dzieci. Jego najmłodsi odbiorcy docenili to honorując go w 1972 r. Orderem Uśmiechu.

Spotkanie Ludwik Jerzy Kern. Poeta nie tylko z ostatniej strony „Przekroju” poprowadzi kurator wystawy W świecie bajek Ludwika Jerzego Kerna Piotr Kołodziejski. Mamy nadzieję, że również Państwo podzielą się z nami swoimi wspomnieniami i uwagami dotyczącymi Ludwika Jerzego Kerna.

Środa 29 II 2012 r., godz.: 17:00
Dom Zwierzyniecki
ul. Królowej Jadwigi 41
Wstęp wolny!


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook