Ludzie z listy Schindlera. Rodzina WohlfeilerówPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa Oddział Fabryka Emalia Oskara Schindlera zaprasza na spotkanie z Amirą Davidovitch 19 kwietnia, godz. 18.00

W ramach cyklu spotkań nawiązujących do obchodzonego 27 stycznia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście oraz dzień przed otwarciem wystawy Ludzie z listy Schindlera. Rodzina Wohlfeilerów. Obrazy, rzeźby, wspomnienia Amira Davidovitch Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie z izraelską artystką Amirą Davidovitch.

Spotkanie odbędzie się 19 kwietnia, o godz. 18.00 w Fabryce Emalia Oskara Schindlera i poprowadzi je prof. Aleksander Skotnicki.

Amira Davidovitch synowa Haliny Wohlfeiler - jednej z osób, która przeżyła wojnę dzięki Oskarowi Schindlerowi - zainspirowana rozmowami ze swoją teściową zaczęła tworzyć rzeźby i prace plastyczne nawiązujące do tej rodzinnej opowieści.

Spotkanie poświęcone będzie historii ludzi uratowanych przez Oskara Schindlera w szczególności zaś rodzinie Wohlfeiler, która jest głównym bohaterem nowej, otwieranej 20 kwietnia, wystawy czasowej w Fabryce Schindlera.

Prof. Aleksander Skotnicki rozmawiać będzie z Amirą Davidovitch na temat rodziny Wohlfeiler, obecności Oskara Schindlera w jej historii, Holokauście oraz inspiracjach artystycznych. Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w spotkaniu i rozmowy z artystką.

Spotkanie tłumaczone będzie na język polski.

Więcej informacji możecie Państwo uzyskać u kuratora wystawy p. Tomasza Owoca, tel. 12 257 10 17, wew. 110


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook