Multikino


Multikino
Adres
Miasto: Kraków
Ulica: Dobrego Pasterza 128

Kontakt
Pokaż dane kontaktowe >>>
Telefon:(12) 376-43-10
E-mail:krakow@multikino.pl
Strona:www.multikino.pl

Multikino jest pierwszym operatorem, który w 1998 roku uruchomił w Polsce kino wieloekranowe (multipleks). Od tego czasu Multikino wyznacza najwyższe standardy w budowie i prowadzeniu kin. Grupa prowadzi działalność w segmencie kinowym i dystrybucji filmów.

Multikino jest operatorem 21 kin w 15 miastach Polski z łączną liczbą 188 ekranów i 42 427 miejsc. W sierpniu 2010 roku Grupa otworzyła pierwsze kino za granicą w Rydze (8 ekranów i 1620 miejsc), a we wrześniu w Wilnie (7 ekranów i 1547 miejsca).

Multikino to więcej niż kino. Oprócz przychodów ze sprzedaży biletów na seanse filmowe i dystrybucji filmów, Grupa uzyskuje przychody ze sprzedaży w barach kinowych, przychody z reklamy, oraz przychody z organizacji wydarzeń specjalnych i wyświetlania treści alternatywnych (muzyka, sport, rozrywka). Wizytówkami Multikina są specjalne cykle i programy „Multibabykino", „Kino na Obcasach", „Opery HD". Multikino to także oryginalna sieć kawiarni Cavablanca Cinema Cafe.

Od lat Multikino jest partnerem najważniejszych festiwali filmowych w Polsce w tym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Camerimage i Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook