Artykuł sponsorowany

Konkursy

Polecamy

NAJGORSZE FILMY ŚWIATAPowiązane obiekty:
Powiązane newsy:

20 maja (piątek)
20:05 CZŁOWIEK Z RENTGENEM W OCZACH | X: The Man with the X-Ray Eyes
reż. Roger Corman, USA 1963, 78'
Eksperyment naukowy wymyka się spod kontroli. Doktor James Xavier nabywa nadludzkich cech: jego wzrok może przenikać przez przedmioty i materie ożywioną. Naukowiec ogarnięty manią wielkości staje się seksoholikiem, hazardzistą i mordercą. Uciekając przed sprawiedliwą karą zostaje wyrzutkiem... tymczasem mutacja postępuje czyniąc Xaviera coraz potężniejszym!
Film Rogera Cormana-papieża kina pop-zrealizowany tanio, szybko i byle jak. Dziwi fakt, iż aktor Ray Milland (dr. Xavier) był już wcześniej laureatem oscara (1946), a Corman miał tę statuetkę otrzymać w przyszłości (2009).

21:45 SZYBCIEJ KOTECZKU! ZABIJ! ZABIJ! | Faster, Pussycat! Kill! Kill!
reż. Rus Meyer, USA 1965, 83'
Dzikie, ostre laski! Szybkie samochody, bijatyki w kurzu pustyni! Przemoc, seks i rock and roll! Trzy tancerki z klubu go-go wybierają się na morderczą wycieczkę. Celem będą mężczyźni... Każda z dziewcząt zaspokaja swoje fantazje: przywódczyni bandy Varla (Tura Satana) jest sadystką, Rosie (Hajii) to nimfomanka, a Billie (Lori Williams) szuka miłości...
Film Russa Meyera znanego głównie z filmów pornograficznych przywodzi na myśl "Urodzonych morderców" Stone'a i "Death proof" Tarantiny.

23:55 LUDZIE ALIGATORY | Alligator people
reż. Roy del Ruth, usa 1959, 74'
Klasyka gatunku "gumowych potworów". Szalony naukowiec prowadzi eksperymenty na dzikch aligatorach. Napromieniowuje gady radioaktywnym związkiem kadmu, co zmienia ich budowe molekularną...lub coś podobnego... Dramat nabiera nowych rumieńców, gdy pod super maszynę trafia syn naukowca! Wkrótce mutant rozpoczyna swój posuwisty marsz w stronę kobiecych ofiar.
W filmie występuje min. Lon Chaney j.r-legendarny wilkołak (1941). Tu wyraźnie postrzały ze skłonnościami do alkoholu na planie zdjęciowym i poza nim.

21 maja (sobota)
20:05 NARZECZONA POTWORA | Bride of the monster
reż. Ed Wood, USA 1955, 69'
Bela Lugosi powraca w filmie najgorszego reżysera wszechczasów! Doktor Eric Vornoff (Lugosi)-jak nie trudno się domyśleć-należy do rodziny "szalonych naukowców". Tym razem pseudoeksperymenty dotyczyć będą gumowych ośmiornic. Vornoff w towrzystwie mutanta; Lobo (Tor Johnson) porywa młode kobiety, aby z nimi porozmawiać...(?) Jeśli rozmowa się nie klei Lobo prowadzi panie do pomieszczenie, w którym mieszka wygłodniała rozciągliwa ośmiornica zrobiona z uszczelek i opon. Ed Wood w najlepszym-najgorszym-wydaniu. Jednym zdaniem:mistrz w formie!

21:45 LUDZIE KRETY | The Mole People
reż. Virgil W. Vogel, USA1956, 77'
Pyszni w swoim narcystycznym widzeniu świata; ludzie nie zdają sobie sprawy, że tuż pod pwierzchnią planety czają się bestie złaknione pięknych kobiet i inteligentnych naukowców. Naukowcy (Amerykanie) pod dowódctwem przystojnego i dowcipnego doktora Rogera Bentleya (John Agar), zapuszczają się w podziemne kazamaty w poszukiwaniu odpowiedzi na odwieczne pytanie ludzkości: „czy ludzie krety to mityczne potwory, czy może faceci przebrani w gumowe kostiumy?". Niebezpieczna wyprawa wśród tekturowych skał prowadzi wprost do królestwa podziemi: pięknych, starożytnych budowli namalowanych nieporadnie na płótnie. Nic to jednak; zabawa jest pyszna: Ludzie krety istnieją mają się dobrze i są ogromnie głodni!

23:55 ZABÓJCZE RYJÓWKI | The Killer Shrews
reż. Ray Kellogg, USA 1954, 69'
„Zabójcze ryjówki" to jedna z najtańszych filmowych produkcji lat 50. Magnetyzujący swoim tytułem film Reya Kellogga jest uwspółcześnioną wersją opowieści o Frankensteinie. Szalony naukowiec próbuje stworzyć nowy gatunek zmutowanych zwierząt, które miałyby rozwiązać problem głodu na świecie. Jak wkrótce się okazuje ryjówki zajmują się innym problemem: globalnym przeludnieniem.
Aby obniżyć koszty produkcji reżyser wpadł na mało ambitny pomysł zawężenia miejsca akcji do jednego letniskowego domu i przylegającego do niego lasu. Jednak prawdziwym popisem niefachowości okazało się wykreowanie na ekranie tytułowych zabójczych gryzoni. Kellogg wybrał drogę na skróty. Z tym, że droga ta okazała się być wyboista i pełna szlamu. Nie jest wszak wielką tajemnicą, iż potwory z filmu Kellogga to zwykłe psy. Kundle, którym do pysków przypięto mało dopasowane maski. Uzyskany efekt na ekranie powodować może jedynie nieskrępowane wybuchy śmiechu.

22 maja (niedziela)
20:05 MAŹ | The Blob
reż. Irvin S. Yeaworth Jr., Russell S. Doughten Jr, USA 1958, 84'
Inwazja obcych przybiera złowieszcze kształty: różowy kisiel wchłania wszystko na swojej drodze! Najczęściej jednak Maź za swoje ofiary wybiera nastolatków, stając na przeszkodzie namiętnym randkom na obrzeżach amerykańskich miast. Jest jednak wśród "dorastających" jeden bohater gotów poświęcić przyjaźń i miłość, aby ocalić całą ludzkość. Steve (Steve McQueen) oraz paczka dobranych kumpli zmierzy się z Mazią! Film zrealizowano jako pokaz "podwójny" z przeznaczeniem do kin samochodowych w sezonie letnim roku 1958. Pośpiech i brak pieniędzy uwidacznia się na ekranie pod postacią żenujących efektów specjalnych: kisiel wylewa się na fotogramy przedstawiające miejskie zabudowania.


Bilety: 12zł /normalne/, 10zł /ulgowe/
Karnety: 56zł


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook