"Nosferatu - symfonia grozy" - Teatr Barakah3 listopada o godz. 20.30 w Teatrze Barakah przy ul. Paulińskiej 28 odbędzie się spektakl "Nosferatu - symfonia grozy".

Ponura projekcja multimedialna z przestrzenną muzyką wykonywaną na żywo i wykreowanymi  synchronicznymi efektami. Ten niemy film zrealizowany 1922 roku jest klasyką swego gatunku. Wyreżyserował go Friedrich Wilhelm Murnau, a rolę Nosferatu zagrał Max Schreck, który ponoć podczas kręcenia nie zdejmował nigdy kostiumu i spał w drewnianym pudle.

Cinema Paradiso swoim opracowaniem przenosi „Nosferatu” w nowe obszary percepcji, operując szerokim spektrum muzycznym, poczynając od nastrojowych utworów wykonywanych na wiolonczeli i akordeonie, poprzez elektroniczne, generowane na syntezatorach dźwięki oraz specyficznie wykorzystane instrumenty perkusyjne. Gościnnie do filmu udzielił głosu znakomity krakowski aktor, związany między innymi z Teatrem Barakah, Kajetan Wolniewicz.

Muzycy zespołu dali się wcześniej poznać współpracując z Maciejem Maleńczukiem w jego zespołach, przy tworzeniu spektaklu „Bal u Wolanda” wystawianego na deskach Teatru Rozrywki w Chorzowie oraz wielu innych produkcjach muzycznych.  Jeden z twórców na stałe współpracuje z Teatrem Barakah, będąc producentem i kompozytorem muzyki do spektakli.

Zespół Cinema Paradiso tworzą:

Andrzej Sqvar Skwarek – wiolonczela, euphonium, instrumenty perkusyjne.

Piotr L. Lewicki – instrumenty elektroniczne, akordeon, gitara, instrumenty perkusyjne.

Bilety: 25/40 zł


MiasteczkoStudenckie on Facebook
  • Facebook